Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valve, Half-Life 2’yi Steam Deck İçin Güncelledi

Valve, Half-Life 2 için bir beta güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme, Steam Deck için tasarlandı ancak hayranların yıllardır istediği birçok iyileştirme ile birlikte geldi.

Valve, Half-Life 2 için sessizce yeni bir güncelleme yayınladı. Şimdilik güncelleme sadece beta olarak yalnızca bir test sürümü olarak mevcut ve yüklemek için Steam istemcisinde bu özelliği etkinleştirmelisiniz.

Güncellemenin çıkış sebebi esas olarak oyunu, yaklaşmakta olan Steam Deck platformuna uyarlamak gibi. Bununla birlikte, oyunun yeni özelliklerinin çoğu, oyunu bilgisayardan oynayacak kişiler için de oldukça faydalı olacak.

Half-Life 2

Half-Life 2 Güncellemesi Neler Değiştirdi?

Half-Life 2 güncellemesi, Steam Deck’teki metinleri daha okunaklı hale getirmek için ara yüzü değiştirdi. Oyunun HUD konumu artık kalıcı olarak kilitlenmeyecek ve herhangi bir ekran en boy oranına uygun şekilde ölçeklenecek. Bu özelliğin oyunda olmaması birçok soruna neden oluyordu ve oyuncular uzun yıllardır değişiklik talep ediyorlardı.

Ultra geniş çözünürlük desteği eklendi, menüde bulunan maksimum Görüş Alanı/FOV 110’a yükseltildi ve haritalardaki çeşitli görsel sorunlar düzeltildi.

Steam Deck, Linux kullandığından Steam Deck’te iyi performansı garanti etmesi gereken Vulkan API desteği de eklendi.

Vulkan desteğinin Portal 2’ye daha önce sunulduğunu belirtelim, bu nedenle Valve’nin bu özelliği diğer yapımlarına da uygulama olasılığı yüksek.

YouTube video

Birkaç gün önce stüdyonun Steam Deck’teki oyunlar için bir uyumluluk sınıflandırma sistemi açıkladığını hatırlatalım. Oyunlar dört kategoriye ayrılacak. Valve, bu iş için ek test uzmanları tuttu ve görevi Steam’de bulunan tüm yapımları bu bağlamda kontrol etmek olan bir dahili ekip oluşturdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.