Haftanın Epic Games Ücretsiz Oyunu Belli Oldu (30 Eylül)

Epic Games Store'un bu hafta kullanıcılara vereceği ücretsiz oyun, Paradox tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyunu Europa Universalis IV oldu!

Epic Games ücretsiz oyunları ile kütüphanelerimizi doldurmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta 50 TL değerindeki The Escapists‘ı bedava yapan mağaza, bu kez çok daha iddialı bir oyunla karşımıza çıktı. Steam‘de 59 TL fiyat etiketine sahip olan Europa Universalis IV, bugün itibarıyla Epic Games ücretsiz oyun listesine adını yazdırdı.

Paradox Development Studio’nun ödüllü Europa Universalis serisinin dördüncü oyunu, Windows ve Mac kullanıcıları için tamamen ücretsiz oldu. Europa Universalis IV, 30 Eylül saat 18:00’dan 7 Ekim saat 18:00’a kadar hiçbir ücret ödemeden yüklenebilecek.

Epic Games Ücretsiz Oyunu Europa Universalis IV Oldu

epic games ücretsiz oyunu

Peki, haftanın Epic Games ücretsiz oyunu kullanıcılara nasıl bir deneyim vadediyor? İlk olarak Ağustos 2013’te piyasaya sürülen Europa Universalis IV, herhangi bir ulusa Rönesans’tan Devrim’e kadar öncülük etmenizi sağlıyor. İstediğiniz bir ulusu milleti boyunca kontrol ederek üstün bir global imparatorluk kurmanıza olanak tanıyan oyun, çok sayıda özelleştirme ve modlama şansı veriyor.

Zengin stratejik ve taktiksel derinliğe sahip olan Paradox imzalı oyunda; keşif, ticaret, savaş ve diplomasi gibi alanlarda hünerlerinizi gösteriyorsunuz. Serideki geçmiş oyunlara kıyasla daha derin bir diploması sistemi sunan Europa Universalis IV, koalisyonları, kraliyet evliliklerini, asi desteğini kullanarak tüm olasılıkları keşfetme imkanı tanıyor.

Europa Universalis IV, Zengin Stratejik ve Taktiksel Derinliğe Sahip

epic games ücretsiz oyun listesi Europa Universalis IV

Epic Games ücretsiz oyunu, 32 oyuncuya kadar eşli çok oyunculu moda, geliştirilmiş sohbet özelliklerine ve yeni eşleştirme sunucularına sahip. Eğer kapsamlı bir strateji deneyimi yaşamak istiyorsanız, ücretsiz Europa Universalis IV fırsatından kesinlikle yararlanmanızı öneririz. Daha önce de söylediğim gibi oyun Steam’de 59 TL‘ye satılıyor.

Epic Games ücretsiz oyun listesine eklenen Europa Universalis serisinin dördüncü oyunu, bugün saat 18:00’dan 7 Ekim saat 18:00’a kadar bedava olarak indirilebilecek. Oyunun mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Peki, Europa Universalis sistem gereksinimleri bilgisayarınız için yeterli mi? İşte cevabı.

Europa Universalis IV Sistem Gereksinimleri (Windows)

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i3-2105 / AMD FX 4300
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5850
 • VRAM: 1 GB RAM
 • DirectX: 9.0
 • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i3 3240 / AMD FX 8120
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 560 Ti
 • VRAM: 1 GB RAM
 • DirectX: 9.0
 • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol