Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hades, Çıktıktan Dört Yıl Sonra Oyuncu Rekoru Kırdı

İlk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen Hades, devam oyunun etkisiyle dört sene sonra eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı.

6 Mayıs’ta Erken Erişim olarak piyasaya sürülen Hades, serinin ilk oyununa ciddi oranda bir oyuncu desteği sağladı. Supergiant Games imzalı roguelike aksiyon rol yapma oyunu, son 24 saat içinde 54 bin 240 eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Steam’de kendi rekorunu kırdı.

Bu, Hades’in dört yıl önce kırdığı 37 bin 749’luk önceki rekordan 16 bin 491 daha fazla anlık oyuncu anlamına geliyor. Öte yandan Hades 2, çıkışını takip eden ilk 24 saat içerisinde 102 bin 040 eş zamanlı oyuncuya ulaşmış ve ilk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen selefinin dört yılda ulaştığı sayıyı neredeyse üçe katlamıştı.

Hades 2, İlk Oyunun Rekor Kırmasını Sağladı

Devam halkası, oyuncuları Odysseus, Nemesis ve Dora gibi efsanevi figürlerle hikaye anlatımı, aksiyon oynanışı ve zindan taramasının bir karışımı aracılığıyla tanıştıkları dünyaya geri döndürüyor. Türkçe dil desteğine ve bölgesel fiyatlandırmaya sahip olan RPG, Steam‘de 14,99 dolara satılırken, Epic Games Store‘da 488 TL fiyatla listeleniyor. Serinin ilk oyunu ise yüzde 66 indirim ile 2,80 dolara düştü.

hades 2 steam rekor

Neredeyse tüm incelemelerden 9 ve üzeri puan alan Hades 2, Metacritic’te 61 inceleme üzerinden 93 puana sahip. Bu da Supergiant’ın yeni alametifarikasını 2024’ün en iyi oyunlarından biri yapıyor. Oyun için yazılan Steam incelemelerine baktığımızda ise benzer bir tablo görüyoruz.

Yüzde 94 olumlu değerlendirmeye sahip olan devam oyunu, hem yerel fiyatlandırma hem de Türkçe dil desteği sebebiyle özellikle Türk oyuncular tarafından övgüyle karşılandı. Şu zamanda çoğu oyun firmasının Türk oyuncuları es geçtiğini düşünürsek bu gerçekten çok değerli bir şey,

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.