Çin’in Uyguladığı Sansürden Sonra Gwent’in Komik Hali!

Gwent, Çin sansürüne maruz kaldı ve bazı kartlar sadece küçük değişiklikler alırken, diğerleri tamamen yeni bir görünüme büründü. Orijinal şiddet, çıplaklık veya kandan hiçbir şey kalmadı.

Çinli sansürcüler, video oyunlarına ve içeriklerine katı yaklaşımlarıyla tanınır. Çin’e göre video oyunlarında kana, cesetlere, şiddete veya çıplaklığa yer yok.

Yine de, çok karlı olması nedeniyle birçok oyun bu pazara girmenin her zaman bir yolunu buldu. Gwent‘in Çin için özel olarak hazırlanan versiyonuyla tanışın.

Gwent

Gwent’te Kılıçlar Kaşık Oldu!

Witcher kart oyununda bulunan kartların görünümünün nasıl değiştiğini bir kullanıcı tarafından YouTube’da yayınlanmış aşağıdaki videolarda görebilirsiniz. Kılıç yerine kaşık, kaldırılmış balta bıçağı, yerden kan silinmesi veya çıplak bacakları pantalon ile kapatmak, Gwent’i de etkileyen saçma sansür değişikliklerinin ne kadar saçma olabileceğinin birçok örneğinden sadece birkaçı.

Yukarıda bahsettiklerimi bir kenara koyarsak, en etkileyici kartlar, salgın kart gibi görünümü tamamen değiştirilmiş kartlar oldu.

Gwent

Yine de, Çin pazarı bu kadar katı sansüre rağmen, CD Project RED dahil olmak üzere birçok şirket için basitçe vazgeçilemeyecek kadar değerli. Çin, video oyunlarının dağıtımından elde edilen karlar açısından büyük miktarlarda para üreten 300 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Konuyla ilgileniyorsanız ve Çin sansürünün ölçeği ve bu pazarın geliştiriciler için ne kadar önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu haberimize de göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol