GTA Trilogy’deki Yağmur Sorununa Modculardan Çözüm

GTA Trilogy'de beyaz çizgiler halinde düşen ve suda belli olmaması nedeniyle sosyal medyada dalga konusu olan yağmur efekti, modcular tarafından düzeltildi.

Rockstar Games’in büyük umutlarla piyasaya sürdüğü GTA Trilogy Definitive Edition, büyük bir fiyasko olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Oyundaki absürt hatalar ve kalite sorunları, paketi satın alan kullanıcıları çileden çıkarmış durumda. PC sürümü için para iadesi yapmaya başlayan stüdyo, oyunu satıştan kaldırmak zorunda kaldı.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition’da göze çarpan en büyük sorunlardan biri de yağmur. Görüşü engelleyecek kadar kalın ve beyaz çizgiler halinde yere düşen yağmur, bu yetmezmiş gibi suda da belli olmuyor.

Yağmur tanelerini daha şeffaf hale getirmek için kolları sıvayan modcular, ücretsiz bir yama yayınladı. GTATrilogyMods’un Patreon’da yayınlanan 1.1 sürümü, yağmur sorununa nispeten de olsa bir çözüm getiriyor, ancak 1.2 sürümüne erken erişim için abone olmanız gerekiyor.

GTA Trilogy yağmur

Ek olarak, Portekiz merkezli mixmod isimli siteden Jessica Natália, üç oyunda da (GTA III, Vice City ve San Andreas) yağmuru daha şeffaf hale getiren bir mod yükledi. GTA Trilogy’in çevreleyen hataları gidermek için farklı düzeltmeler üzerinde çalışan modcular, Vice City’den kaldırılan şarkıları geri getiren bir radyo istasyonu da yayınlamış durumda.

GTA Trilogy Definitive Edition

İki gün önce satıştan kaldırılan GTA üçlemesi, biz bu haberi yazarken yeniden satın alınabilir hale geldi. 11 Kasım’da piyasaya sürülen oyun, ülkemizde 529,00 TL‘den satılıyor. GTA Trilogy Definitive Edition sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol