GTA 6, 2023 Yılında Piyasaya Sürülebilir!

Take-Two ile Zynga arasındaki satın alma anlaşmasını mercek altına alan analistler, 2024 yılına kadar hedeflenen büyüme rakamından yola çıkarak GTA 6'nın gelecek sene piyasaya sürülebileceğini düşünüyor.

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two, mobil oyun devi Zynga’yı 12.7 milyar dolara satın alarak, oyun dünyasındaki taşları yerinden oynattı. Video oyun pazarının gelmiş geçmiş en büyük satın alımı olan bu anlaşma, bizlere GTA 6 çıkış tarihi hakkında bazı ipuçları veriyor.

Take-Two, anlaşmayı duyurduğu basın açıklamasında 2024 mali yılının sonuna kadar önümüzdeki üç yıl içinde yıllık yüzde 14’lük bir büyüme oranı hedeflendiğini belirtmişti. ABD merkezli finansal danışmanlık firması Jefferies Group’un analizi, bu denli güçlü bir büyümeyi sağlayabilecek yalnızca bir avuç oyun olduğuna dikkat çekiyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu yapımlardan biri de GTA 6.

GTA 6 Çıkış Tarihi Hala Belirsiz

GTA 6 çıkış tarihi ne zaman

Nisan 2023’te başlayıp Mart 2024’te sona erecek olan 2024 mali yılı, uzun yıllardır beklenen oyunun piyasaya sürülebileceği dönem olabilir. Rapora göre yüzde 14’lük büyüme için Take-Two’nun 9 milyar dolar kazanç sağlaması gerekiyor. İsabetli sızıntılarıyla tanınan gazeteci Tom Henderson, GTA 6’nın 2025 yılına kadar çıkmayabileceğini, ancak 2023’ün Rockstar için olası bir hedef olduğunu iddia etmişti.

Bu sene 9 yaşına girecek olmasına rağmen hala peynir ekmek gibi satmaya devam eden GTA 5, ilk olarak Eylül 2013’te piyasaya sürülmüştü. Şirket, ikonik oyunun 10’uncu yılında GTA 6‘yı bizlere takdim etmek isteyebilir. Tabii, bunun yalnızca finansal bir analiz olduğunu ve resmi bilgilere dayanmadığını belirtmekte yarar var.

GTA 6 çıkış tarihi
GTA 6 çıkış tarihi üzerindeki belirsizlik, birbirinden farklı iddiaların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Henüz birkaç ay önce paylaşılan bir başka raporda, GTA 6’nın geliştirme sürecinin kaotik bir hal aldığı ve oyunun birden fazla kez yeniden tasarlandığı iddia edilmişti. Önümüzdeki süreçte köprünün altından akacak daha çok suyun olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

En güncel oyun haberleri, rehberler ve incelemelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘dan takip edebilirsiniz!

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol