Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA 5 Yeni Nesil Sürümlerinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu

GTA 5 ve GTA Online için yeni nesil yükseltmelerin fiyatlandırması açıklandı. Resmi Türkiye fiyatları da belli oldu.

GTA 5 yeni nesil, yani PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri için fiyatlandırma açıklandı ve PS5 oyuncuları Xbox kullanıcılarından çok daha iyi bir fiyat elde edecek. Rockstar’ın 2013 oyununun en son yeniden sürümü, 15 Mart‘ta mevcut nesil sistemler için piyasaya sürülecek ve en yeni oyun donanımı için bir dizi yükseltme ve iyileştirme sunacak.

Rockstar, ilk olarak Haziran 2020’de Sony’nin PlayStation 5 – The Future of Gaming şovu sırasında GTA 5 yeni nesil sürümünü duyurmuştu. Bu duyuruda geliştirici, popüler açık dünya suç oyununun en son sürümünün teknik iyileştirmeler içereceğine söz verdi. PlayStation 5’in yeni donanımından tam anlamıyla yararlanmak için görsel yükseltmeler ve performans iyileştirmelerinin yanı sıra, oyunun kendisinin genişletileceğini ve mevcut nesil konsollarda olanlar için yeni araçlar gibi özel içerikler sunacağını belirtti. GTA 5, son derece popüler oyunun yükseltilmiş bir versiyonunu vaat eden Performans Modu da dahil olmak üzere yeni grafik ayarlarına sahip olacak.

GTA 5 Yeni Nesil Sürümlerinin Türkiye Fiyatı

GTA 5 Yeni Nesil

GTA 5 yeni nesil sürümleri için ön siparişlerinin bugün yayına girmesiyle, indirim sürecine özel olarak PS5 sürümünün Xbox Series X/S’in yarı fiyatına olacağı doğrulandı. Fiyatlandırmayı özetleyen yayın, GTA 5’in Öykü Modunun hem PS5 hem de Xbox Series X/S‘de tam perakende fiyatının 439 TL olacağını ortaya koydu ancak oyun indirimli olarak çıkacak. PlayStation 5’te GTA 5’in fiyatı 109.75 TL olacak. Xbox’ta ise 219,50 TL olacak. Ayrıca GTA Online tamamen ücretsiz bir şekilde PS5 oyuncularına sunulacak.

 • GTA 5 PlayStation 5 Fiyatı – 109.75 TL
 • GTA 5 Xbox Series X/S Fiyatı – 219.50 TL

GTA 5 Yeni Nesil Sürümünün Özellikleri Neler?

GTA 5 Yeni Nesil
 • Series S hariç yeni nesil konsollarda 4K çözünürlükte 60 FPS keyfi sürebilirsiniz.
 • Oyunun dokuları yeni nesle uygun olarak geliştirildi.
 • HDR ve Ray Tracing (Işın İzleme) desteği eklendi.
 • Yüklenme süreleri SSD gücü ile hızlandırıldı.
 • Playstation 5 Dualsense için geri bildirim özellikleri eklendi.
 • Üç boyutlu ses desteği eklendi.
 • Gta online yeni nesil konsollar için ayrı bir oyun olarak satılacak.

Bunun yanı sıra PlayStation 4 ve Xbox One hesapları yeni nesil versiyona ‘sadece bir kerelik‘ aktarılabilecek. Oyunu satın alan tüm oyuncular, oyuna 4.000.000 oyun parası ile başlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.