Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA 5, Peynir Ekmek Gibi Satılmaya Devam Ediyor

Birçok oyuncunun gözbebeği olan GTA 5, satış rakamlarını artırmaya devam ediyor. 2022'nin başından beri beş ay geçmesine rağmen oyun, satış rakamlarına 5 milyon kopya daha ekledi.

Dünya çapında en çok sevilen oyunlar listesinde zirvede yer alan Grand Theft Auto V yükselmeye devam ediyor. Açık dünyada geçen aksiyon oyunu, Şubat 2022’de açıklanan satış rakamlarından bu yana 5 milyon kopya daha satarak toplam satışını 165 milyona çıkardı.

Take-Two, GTA serisinin tamamının ise 375 milyondan fazla sattığını duyurdu. GTA 5’in en yeni sürümü mart ayında PS5 ve Xbox Series X|S için yayınlandı. Ancak Take-Two, yeni nesil sürüm için bir satış rakamı açıklamadı. Başka bir GTA oyunu olan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, şubat ayında Nintendo Switch için piyasaya sürüldü ancak Take-Two yine bir satış rakamı paylaşmadı.

GTA 5, En Çok Satan Oyunlar Listesinde Zirveye Yaklaştı

GTA 5

Yılın başlarında dikkat çeken bir diğer GTA sürümü, GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series X|S için bağımsız sürümünün yanı sıra abonelik programı GTA+ oldu. GTA 5 çevrimiçi modlarında yapılan satışlarından daha da fazla para kazanıyor. Ana şirket Take-Two’nun geliri geçen yıla göre yüzde 11 artış yaşayarak 930 milyon dolara yükseldi. Toplam gelirin yüzde 64’ünü ise çevrimiçi satışlar oluşturdu.

GTA 6 şu anda geliştirme aşamasında ancak Take-Two, mali gelir açıklamasında bu oyunun bahsini açmadı. Yakın zamanda oyunun geliştirme aşamasının oldukça iyi bir şekilde devam ettiği açıklandı. Ancak durum ne olursa olsun, oyunun bir süre için piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.