Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mutlaka İndirmeniz Gereken GTA 5 Modları

Oyun deneyiminizi başka bir boyuta taşıyacak olan, mutlaka denemeniz gereken en başarılı GTA 5 modlarını bir araya getirdik.

GTA 5 modları ile oyunu bambaşka bir hale getirmek mümkün. Grand Theft Auto 5’in 2013’teki ilk sürümünden bu yana, bunun için binlerce ve binlerce mod oluşturuldu. Rockstar Games’in mod oluşturma topluluğu, gerçekten yıllardır bizlere inanılmaz eğlenceli anlar yaşatan birçok kaliteli mod sağladı.

Gta 5 stüdyonun bugüne kadarki en başarılı oyunu olduğu için, GTA 5 mod sayısı inanılmaz bir boyuta ulaştı. Pek çok oyuncunun modlarla ilgili tek sorunu, oyun içinde çalışabilmeleri için onları nasıl indirip kuracaklarını öğrenmek. Modlama işine yeni başladıysanız, süreç biraz kafa karıştırıcı gelebilir ancak endişelenmeyin. GTA 5 mod yükleme, bu makaleden sonra sizin için çok kolay olacak.

Denemeyenin Üzüldüğü GTA 5 Modları

GTA 5 Modları

Bildiğiniz gibi GTA 5 çıkalı neredeyse 10 yıl oldu ve bu yüzden oyun için binlerce mod birikti. Bu da GTA 5 mod önerileri konusunu gündeme getirdi. İşinizi kolaylaştırmak için mutlaka kurulması gereken modları ve nasıl indirip kuracağınızı anlattık. Dilerseniz mod listemize geçelim:

 • 1-) VisualV
 • 2-) Thanos Mod ve Iron Man Mark V
 • 3-) Pokemon Go GTA Edition
 • 4-) LSPD First Response
 • 5-) GTA V R.E.A.L. Mod

1-) VisualV

GTA 5 Modları

GTA 5 modları listemizin ilk modu, yeni nesil konsollarda GTA 5’nin son sürümüyle güzel bir şekilde ilişkili olan harika bir proje. VisualV, GTA V’deki birçok dokuyu geliştiren bir grafik modu. Los Santos dünyası, hava durumu, çizim mesafesi ve diğer birçok grafik özelliğin tümü büyük ölçüde iyileştirilmiş olarak şaşırtıcı derecede gerçekçi görünüyor.

VisualV gibi bir grafik modunu çalıştırmak için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacağını da hatırlatalım. Eğer nispeten eski bir bilgisayara sahipseniz, düşük FPS sorunları ile karşılaşabileceğinizi belirtelim. VisualV’nin en güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz. GTA 5 mod yükleme için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. OpenIV‘i yükleyin.
 2. OpenIV’i çalıştırın, Araçlar -> ASI Yöneticisi’ne tıklayın ve ASI Loader ve OpenIV.asi’yi kurun.
 3. Araçlar -> Paket Yükleyici’ye tıklayın ve VisualV.oiv’i seçin.
 4. Mods klasörüne indirdiğiniz VisualV’yi yükleyin.

2-) Thanos Mod ve Iron Man Mark V

GTA 5 Modları

GTA 5 için en iyi iki Marvel modunu birleştirmeye karar verdik. Thanos modu tam olarak kulağa nasıl geliyorsa onu yapıyor; Los Santos şehrinde Avengers: Infinity War ve Endgame’in ana kötü adamı Thanos olarak dolaşabilyorsunuz. GTA 5 Thanos modu ile uzak mesafelere zıplayabiliyor, Infinity Gauntlet’in güçlerini kullanabiliyor ve hatta gözlerinizden lazer atabiliyorsunuz.

GTA 5 modları listemizde kötü adam olarak oynamak istemeyenler için bunun yerine Iron Man Mark V modunu da dahil ettik. Bu GTA 5 modu, size güncellenmiş tasarım ve renk şemasıyla Iron Man zırh takımını verecek. Zırh, Iron Man gibi haritanın etrafında uçmanıza, füze fırlatıcı ve makineli tüfek gibi birden fazla silah kullanmanıza izin verecek. Thanos modunu buradan ve Iron Man modunu buradan indirebilirsiniz.

 • 1. Önce bu eklentiyi indirin.
 • 2. JulioNIB Thanos script isimli eklentiyi de indirin.
 • 3. Sonra tüm .ini dosyalarını Scripts/Thanos script files/Suits içerisine atın.
 • 4. İlk mod kurulumundaki anlattığımız adımları bu modlar için de kullanın ve modu yükleyin.

3-) Pokemon Go GTA Edition

GTA 5 Modları

Pokemon ve GTA dünyasını birleştirmek gerçek olamayacak kadar güzel bir fikir ancak Pokemon Go GTA Edition modu ile bu fikir gerçeğe dönüştü. Bu GTA 5 modu tam olarak oyuncuların hayal edebileceği tüm güzelliklere sahip. Pokémon, Los Santos sokaklarını kirletmeye başladı ve oyuncular Poke Topu kullanarak onları yakalamaya çalışacak.

Oyuncular, Pokemon animesinde Ash’in giydiği kıyafetleri bile giyebilecek. Pokemon Go modu, oyuncuların gerçek oyundan öğrendiği özelliklerin çoğuna sahip ancak tabii ki GTA 5 tarzında. GTA 5 modları listemizin en güzel modlarından olan Pokemon modunu buradan indirebilirsiniz. GTA 5 mod yükleme için indirdiğiniz dosyadaki README.txt dosyasını mutlaka okuyun. İşlem biraz uzun.

4-) LSPD First Response

GTA 5 Modları

Zamanınızın çoğunu Los Santos’ta polislerden kaçmaya çalışarak mı geçiriyorsunuz? Peki hiç GTA 5’i polis olarak oynamak istediniz mi? GTA 5 modları listemizdeki LSPDFR ile polis olabilirsiniz.

Bu mod, oyuncuların Los Santos’ta bir polis memurunun yerine geçmesini sağlayacak. Oyunculara bir silaha, bir ortağa ve tamamen etkileşimli bir polis karakoluna erişim hakkı verilecek. Bu araçlarla, kanunları çiğneyenleri durdurabilecek ve tutuklayabileceksiniz. Modun en güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz. LSPD GTA 5 mod yükleme adımları ise şöyle:

 • LSPDFR indirildikten sonra, onu kurmanın en basit yolu, dosyaları Grand Theft Auto V klasörünüze çıkarmak. Dosyaların üzerine yazmanız istenebilir, evet deyin.
 • Kurulum başarılı olduysa, ‘audio, chars ve data’ klasörleri içerisinde LSPD dosyalarını görmeniz gerek.
 • Oyun klasörünüz bu dosyaların tümünü içeriyorsa, büyük olasılıkla LSPDFR yüklemeniz başarılı oldu.
 • LSPD First Response etkinken oyunu başlatmak için RAGEPluginHook.exe’ye çift tıklamanız yeterli.
 • Oyuna girdikten sonra, Polis Karakollarının konumlarının haritanızda işaretli olduğunu fark etmelisiniz.
 • Polis Karakollarının tamamını görüyorsanız, kurulum başarılı.

5-) GTA V R.E.A.L. Mod

GTA 5 Modları

GTA 5 modları listemizdeki son isim ise çok iddialı bir proje ancak maalesef hepinize uygun değil. Bu bir VR modu, bu yüzden bir sanal gerçeklik başlığına ihtiyacınız olacak. Bu şekilde tüm Los Santos’un içerisinde gezinebilirsiniz.

Temel GTA V hikaye modunda yapılabilecek her şey artık bir VR başlığı için oynanabilir durumda. Kontroller ve görüş açıları biraz hantal olsa da, genel deneyim sorunsuz ve GTA V’in oynanış şeklini tamamen değiştiriyor. GTA VR modu ile oyunun içerisinde hissedebilirsiniz! GTA 5 mod yükleme adımlarının da dahil olduğu indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Herkesin deneyimlemesi gereken GTA 5 modları listemizin sonuna geldik. Sizin en sevdiğiniz mod hangisi oldu? Peki bu listede olmayan ancak sizin en sevdiğiniz modlar hangileri? Beğendiğiniz GTA 5 modlarını yorumlar kısmında önermeyi unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

 1. Anonim

  CCTV

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.