Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA 5 Güncel Satış Rakamları Dudak Uçuklattı!

Grand Theft Auto 5, yeni satış rakamlarına göre hala her zamanki gibi popüler ki bu da GTA 6'nın neden geciktiğinin çok açık bir kanıtı.

İlk olarak 2013’te Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürülen GTA 5, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yaklaşık on yılda birden fazla yeni nesil güncellemesi ile piyasaya sürüldü. Bazı oyuncular yıllardır Los Santos sokaklarında vakit geçirmemiş olsa da, Grand Theft Auto 5’in popülaritesi sona ermedi. Take-Two’nun finansal güncellemesinden gelen son rakamlar da bunu kanıtladı.

Yayıncının mali durumu hakkında bilgi verirken, Grand Theft Auto 5’in bugüne kadar 170 milyonun üzerinde kopya sattığı da açıklandı. Bu, Minecraft’ı tüm zamanların en çok satan video oyunu için en üst noktasından düşürmese de, GTA 5’i inanılmaz derecede popüler bir oyun olarak tarihe yazdı. Görüyoruz ki yeni nesil sürümü 5 milyondan fazla satmış. İncelememize buradan ulaşabilirsiniz.

GTA 5 Ne Kadar Sattı?

GTA 5

Elbette Grand Theft Auto 5, satışlarının çoğunu piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra gördü ancak hala milyonlarca kopyanın sürekli olarak satılması, oyunun popülaritesini koruduğunu kanıtladı. Tam 170 milyon satıştan bahsediyoruz. Grand Theft Auto Online sayesinde, bir oyuncunun ilk çıkışından yıllar sonra bile GTA 5’i almayı düşünmesi için birçok neden mevcut.

Grand Theft Auto 5’in devam eden başarısı etkileyici olsa da, Grand Theft Auto 6‘nın piyasaya sürülmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü de kanıtladı. Grand Theft Auto serisindeki en son oyun sadece bu yıl resmi olarak onaylandı, ancak bazı hayranlar GTA 5’in büyük başarılarıyla birlikte Rockstar’ın Grand Theft Auto 6’ya geçmesine gerek olmadığını fark etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.