Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Grounded’a Dev Güncelleme: Kendi Haritalarınızı Yapın!

Grounded'ın bir sonraki güncellemesi, özel arka bahçeler ve oyun modları oluşturmanıza olanak sağlayacak yeni araçlar içerecek.

Grounded‘ın sıradaki güncellemesi “Make It and Break It” duyuruldu. Üstelik, bu güncelleme için fazlaca beklememize de gerek yok. Güncelleme 13 Kasım‘da çıkacak ve Playgrounds adı verilen özel alanlar yaratmanıza olanak sağlayan araçlar içerecek. Bu araçlar ile özel oyun haritaları ve modları oluşturabileceksiniz. Oluşturduğunuz her şeyi de diğer insanlarla paylaşabileceksiniz!

Fortnite veya Roblox‘un oyun yaratma araçlarına benzeyen bu yeni özellik ile özel sesler, eşyalar, yaratıklar ve daha birçok şey tasarlayarak istediğiniz gibi alanlar yaratabileceksiniz. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla yarış alanları, arena savaşları ve ilginç yarışma bölgeleri tasarlayabileceksiniz. Ayrıca bu araçlarla çok daha “hayatta kalma” odaklı bazı bölgeler de tasarlayabilirsiniz.

Artık Grounded ile Yapabileceklerinizin Sınırı Yok

Grounded'a Dev Güncelleme: Kendi Haritalarınızı Yapın!

Oyunun yönetmeni Adam Brennecke, “İnsanlara keyif aldıkları oyunların ömrünü uzatma fırsatı vermek her zaman gerçekten harikaydı ve bu bizim için çok önemliydi. Topluluğun bu araçlarla neler yapabileceğini her zaman görmek istedik. Tam sürüm için harika bir anlatım deneyimi yaratmaya odaklandık ve yaşam kalitesi güncellemeleri, daha fazla çeşitlilik ve harika özellikler eklemeye devam ettik. Şimdi sıra sizde.” ifadelerini kullandı.

Oyun yönetmeninin Xbox blogunda verdiği röportajdan yola çıkarak, bu araçlarla yapabileceklerinizin sınırı olmadığını söyleyebiliriz. Hatta, bu araçlar ile geliştiricilerin kullandığı araçlar bir hayli benzer gözüktüğü için baya baya Grounded içerisinde kendi oyunlarınızı yaratabileceksiniz. Bu oyunun bir sevdalısı olarak topluluğun yapımlarını görmek için sabırsızlanıyorum.

Obsidian’dan Adam Brennecke ile yapılan röportajın tamamı için Xbox’ın bloguna göz atabilirsiniz. Yayınlanmadan önce oyun testine girme hakkında daha fazla bilgi için Obsidian’ın web sitesine bakabilirsiniz. Oyun Steam ve Xbox konsollarının yanı sıra Türkçe dil desteğiyle birlikte Game Pass’te de mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.