Gran Turismo Sport Satış Rakamlarında Uçuş Moduna Geçti!

Gran Turismo Sport'un satış rakamları oldukça iyi gidiyor. Kısa sürede satış rakamlarında ilk sıralara yükselen oyun sadece PlayStation 4 platformunda oynanabiliyor.

PlayStation 4 platformunda yayınlandığı günden bu yana oyuncuları gerçek bir yarış dünyasına götüren Gran Turismo Sport, satış rakamları ile bugün yeniden gün yüzüne çıktı.

Bünyesinde 150’den fazla ve dünyaca ünlü markaların aracını bulunduran Gran Turismo Sport, Polyphony Digital imzalı olarak karşımıza çıktı. Sadece PlayStation 4 platformunda oynanan oyun 4K grafikleri ve HDR’yi de destekliyor. Yurtdışında bazı polislerin eğitilmesinde de kullanılan oyun dün gece satış rakamları ile yeniden gündeme geldi. VGChartz’ın yayınladığı satış rakamlarına göre oyun daha ilk hafta da 982,360 gibi bir satış adedine ulaşmış.

Özellikle Avrupa Bölgesi’nde yüksek satış rakamların ulaşan oyun dünya çapında da hızla yayılmaya devam ediyor. Verilen bilgilere göre GT Sport, Amerika Bölgesi’nde 162,336 satış adetine sahipmiş. Bu bölgelerden sonra oyunlara olan ilgisiyle tanınan Japonya geliyor. Unutmadan belirtelim GT Sport Japonya’da yaklaşık olarak 148,613 adet satmayı başarmış. Yani satışların %15’ini temsil ediyor diyebiliriz. Oyunun mekanikleri ile oyun severleri etkilediğini ve kusursuz bir görünüme sahip olduğunu yeniden belirtelim. Her oyunda olduğu gibi tabi ki Gran Turismo Sport’ta da eksiklikle bulunuyor. Ancak oyun günümüzde gelmiş geçmiş en iyi oyun olarak gösteriliyor.

Aldığı inceleme puanları ile oyunculara ne kadar zengin bir içerik sunduğunu ortaya koyan oyun, satış rakamları ile de göz dolduruyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>