Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Görevimiz Tehlike Filmindeki Sahne Uncharted 2’yi Hatırlattı

Görevimiz Tehlike Ölümcül Hesaplaşma filmindeki bir sahne, Uncharted 2 oyunundaki bir ara sahneyi anımsattı.

Yakın zamanda gösterime giren Görevimiz Tehlike Ölümcül Hesaplaşma’da sallanan tren ve bazı tehlikeli atlamalar içeren gerilim dolu bir aksiyon sahnesi, Uncharted 2: Between Thieves oyuncularına oldukça tanıdık geldi. O oyunun yardımcı yönetmeni de öyle düşündü ve benzerliğe çevrimiçi olarak dikkat çekti. 2009’da piyasaya sürülen Naughty Dog oyunu, Tomb Raider serisinden ve Indiana Jones gibi filmlerden ilham alan PlayStation 3’e özel bir aksiyon oyunuydu.

Uncharted 2, oyunun kahramanı Nathan Drake’in raydan çıkan ve korkunç bir uçurumun üzerinde sallanan trene tırmandığı gergin bir sahneyle başlamıştı. Görevimiz Tehlike filmindeki bir sahne de bahsi geçen bu tren sahnesine oldukça benziyor. Tom Cruise’nin yer aldığı sahnede karakter, yıkılmış köprüden bir vadiye doğru kayan ve birden fazla vagonu olan trene tırmanmaya çalışıyor. Bir noktada filmin karakteri Hunt, dikey olarak asılı bir tren vagonunun içinde Nathan Drake’in hareketine benzer bir sıçrama yapıyor.

Yönetmen Uncharted 2’den Esinlenmiş Olabilir

Uncharted 2

15 Temmuz’da eski Naughty Dog çalışanı Bruce Straley, benzer sahne fotoğraflarını düşünen bir yüz emojisi koyarak tweetledi. Bazı insanlar filmin bu sahneyi Uncharted’dan çaldığını veya benzer bir sallanan tren sahnesinin yer aldığı 1997 yapımı The Lost World: Jurassic Park gibi diğer yapımlardan esinlendiğini belirtti.

Dead Reckoning Part One’ın yönetmeni Christopher McQuarrie’nin sahneyi oluştururken Uncharted 2’den esinlenmiş olması elbette mümkün ve bu çok doğal. Geçmişte yönetmen, Görevimiz Tehlike devam filmi Rogue Nation’daki bir aksiyon sahnesinin Uncharted 3’te yer alan bir sahneden ilham aldığını doğrulamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.