Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google, Yeni Nesil Android Auto’yu Tanıttı

Google, CES 2023'te bir otomotiv şirketi olarak boy gösterdi. En yeni nesil Android Auto'nun bir BMW i7'de sergilendiğini gördük.

Son yıllarda Google, CES’i tüm cihazların birbiriyle uyumlu olması gerektiği fikrine dayanan “Birlikte Daha İyi” vizyonunu sergilemek için bir platform olarak kullandı. Tipik olarak bu, Hızlı Eşleştirme ve Sürücü uyumluluğunun daha fazla üçüncü taraf ürününe genişletilmesi gibi özellikler hakkında duyurular demek.

CES 2023‘te şirket, Connect yayın aracını Android kullanıcı arayüzüne entegre etmek için Spotify ile birlikte çalıştığını paylaştı. Ayrıca, alışkanlıklarınıza ve nerede olduğunuza bağlı olarak müziğinizi taşımak için farklı cihazlar öneren bir ses aktarma özelliğinin ön izlemesini de sundu. Bugün ise şirket, büyük ölçüde otomobil sektörüne odaklandı.

Google Otomobil Sektöründe İddialı

Google, Yeni Nesil Android Auto'yu Tanıttı

Bugün, daha yüksek çözünürlüklü haritalarının Polestar 3’te görücüye çıkacağını ve I/O 2022’deki duyurusundan bu yana, şirket ilk kez halka en son Android Auto arayüzünü gösterdiğini söyledi. Las Vegas Kongre Merkezi’nin karavan yerindeki şirketin standında iki araç vard. Yeni Android Auto deneyimine sahip bir BMW i7 ve yerleşik Google’a sahip bir Volvo EX90 gördük.

I/O’da öğrendiğimiz gibi, güncellenen arayüz daha büyük ekran boyutlarına uyum sağlayacak ve bölünmüş ekran düzenine sahip olacak. Google, durum çubuğunu kaldırdı, gösterge simgelerini sol üstteki küçük bir kareye yerleştirdi ve bunun altına bir dizi kısayol tuşu ekledi. Örneğin, istediğinize göre arabadayken sol panel Spotify uygulamasını barındıracak.

Bu sol pencere aynı zamanda sürüşünüz sırasında ilgilenecek vaktiniz olmayan uyarılar için önemli olacak. Örneğin, bir bildirim gelirse, uygulamayı sağa kaydırarak yuvaya gönderebileceksiniz ve siz onunla ilgilenmeye hazır olana kadar uygulama orada bekleyecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.