Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google, Stadia’yı Kapattığını Duyurdu! (İade Süreci Başladı)

Google, tüm Stadia satın alımlarını (donanım, yazılım ve ek paket dahil) geri ödeyeceğini de açıkladı. Stadia ekibinin üyeleri, Google'daki diğer departmanlarda bu işi ileriye taşıyacak.

Google, bulut oyun hizmeti Stadia‘yı kapattığını açıkladı. Hizmet, 18 Ocak 2023’e kadar oyuncular için açık kalmaya devam edecek. Google, Google Store üzerinden satın alınan tüm donanımların yanı sıra mağazadan satın alınan tüm oyunlar ve eklenti içeriği için geri ödeme yapacak. Google, bu geri ödemelerin Ocak ortasında tamamlanacağını belirtti.

Stadia başkan yardımcısı ve GM Phil Harrison bir blog yazısında, “Birkaç yıl önce, bir tüketici oyun hizmeti olan Stadia’yı da başlattık ve hizmetimizin, tüketiciler için oyun yayına yaklaşımı, güçlü bir teknoloji temeli üzerine inşa edilmiş olsa da, kullanıcılarda beklediğimiz ilgiyi göremedi, bu yüzden yayın hizmetimizi sona erdirmeye başlamak adına zor bir karar verdik.” dedi.

Google Stadia’nın Ömrü Kısa Sürdü

Stadia

Harrison, Google’ın yayın teknolojisini YouTube, Google Play ve AR çalışmaları gibi Google’ın diğer bölümlerine uygulama fırsatları gördüğünü ve şirketin “geleceğini gördüğümüz yerle uyumlu olarak endüstri ortaklarımıza sunmayı” planladığını söyledi.

Bu kapanma duyurusu, bir süredir zaten bekleniyordu. En son, Logitech geçen hafta yeni bulut oyun deneyimini duyurduğunda ve Google, bahsedilmeyen birkaç bulut oyun hizmetinden biriydi ancak Stadia, başından beri pratikte ölümünün söylentileriyle karşı karşıyaydı. Google, projeleri başlattıktan yalnızca birkaç yıl sonra öldürme alışkanlığına sahip ve durum yayın hizmeti için de böyle sonuçlandı.

Geçen yıl, platforma çıkan oyunların sayısı yavaşladıktan ve şirket kendi oyun geliştirme stüdyolarını kapattıktan sonra kapanacağına dair söylentiler vardı. Bu söylentiler bu yıl tekrar ortaya çıktığında Google, Stadia’nın kapatılmadığı konusunda ısrar etti. Şirket, bir tweet’te “Platforma her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz” dedi ancak bugün hizmet için her şeyin sonu oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.