Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google, Stadia’dan Vazgeçmedi

Google Stadia adeta arap saçına döndü. Son açıklamalarla birlikte şirketin bir sözcüsü, hizmetin kapatılmayacağını açıkladı.

Google, son birkaç gündür duyduklarınızın aksine Stadia oyun hizmetini kapatmayacağını açıkladı. Şirket, bu hafta başlarında platformun bu yıl içinde kapatılacağını öne süren bir söylenti dolaşmaya başladıktan sonra açıklama yaptı.

Resmi Stadia Twitter hesabı, PC Gamer tarafından tespit edilen bir Twitter gönderisinde ilgili bir hayrana “Hizmet kapanmayacak. Platformumuz için her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

Google Stadia Hala Hayatta

Stadia

Bazı Stadia hayranları, şirketin sürekli genişleyen mezarlığını takip eden bir Twitter hesabı ve blogu olan Killed by Google‘dan Cody Ogden’ın bir Facebook hayran grubundan bir gönderi paylaşmasının ardından Google’ın sonunda hizmetin fişini çekeceğine ikna olmuştu. Mesaja göre, “eski bir iş arkadaşı ve arkadaş” postere Google’ın yakın zamanda hizmetin geleceğini veya eksikliğini tartışmak için bir toplantı düzenlediğini söyledi.

İnce kaynaklı bir söylentinin bile topluluk arasında kargaşaya yol açması şaşırtıcı değil. Google, birinci taraf stüdyolarını kapattığından beri hizmet uzun bir sessizliğe gömüldü. Olay, insanların bazen Google gibi teknoloji şirketleriyle sahip olabileceği sağlıksız parasosyal ilişkilerin altını çizdi.

Henüz Türkiye’de hizmete girmeyen Stadia’nın tüm özel oyunları bir bir iptal ediliyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde The Quarry’nin aslında bu platforma özel olarak geliştirildiğini ancak sonradan bundan vazgeçildiğini bile yazmıştık. Açıkçası biz hizmetin iptal edilmemesine şaşırdık. Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında bizlere yazmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.