Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Quarry Aslında Google Stadia İçin Geliştiriliyormuş

Supermassive Games'in geliştirdiği The Quarry'nin orijinal olarak Google Stadia için geliştirildiği belirtildi. Ayrıca High On Life adlı oyunun da başlarda Google Stadia için planlandığı açıklandı.

Supermassive Games’in The Quarry, oyuncunun kararlarıyla şekillenen sinematik bir macera oyunudur. Oyun, doğru seçimlerin her bir karakterin hayatta kalmasını sağlayabilen ve kötü kararların ise herkesin ölmesine yol açabilen bir oynanış mekaniğine sahip. Bu sinematik sunum tarzı özellikle The Quarry’nin yaklaşık 200 sayıda çoklu final varyasyonları göz önüne alındığında, oyunu izlemeyi oynamaktan daha eğlenceli bir hale getiriyor.

Oyun, çoğu konsolda ve PC’de çıkmış olsa da tamamen farklı bir lansman platformuna sahip olabilirdi. Aslında bu korku oyunu orijinalde Google Stadia’da boy gösterecekti. Önemli kaynakların açıklamalarına göre, başlangıçta Google’ın Stadia konsolu için iki oyun geliştiriliyordu ve The Quarry bunlardan biriydi. Bu projeler oyunun bulut teknolojisinden yararlanmayı amaçlıyordu ve oyuncuları konsolun sağladığı akış hizmetine çekecekti.

The Quarry Eleştirmenlerden Tam Not Alıyor

The Quarry

Google, 2021’de Stadia’nın küçültüleceğini ve oyun odaklı operasyonlarını duyurduğunda bu planlar suya düştü. Supermassive Games ve Google, 2020’de bir ortaklık ilan etmiş olsa da bu süre zarfında herhangi bir oyun açıklanmamıştı. The Quarry bu yılın başlarında duyurulduğunda, Supermassive Games yayın için Take Two Interactive ile ortak olduğunu belirtmişti.

Stadia için geliştirilmeye başlanan diğer oyun, High On Life olarak bilinen bir oyundu. Bu, Squanch Games tarafından geliştirilen ve Rick and Morty’nin yaratıcısı Justin Roiland’ın proje lideri olduğu bir oyundu. Geçen hafta Microsoft ve Bethesda‘nın 2022 etkinliğinde ortaya çıkan oyun, FPS türleri arasında oldukça komik bir izlenim yarattı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.