Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia Uygulamasından Büyük Başarı

Stadia Android uygulaması 500 bin indirme sayısına ulaştı.

Google’ın bulut tabanlı oyun akış servisi Google Stadia’nın Android uygulaması önemli bir indirme barajını geride bıraktı.

google stadia uygulamasindan buyuk basari 2

Google’ın uzun bir süredir test ettiği ancak bir türlü istenen seviyeye gelmeyen Stadia servisi geliştirilmeye devam ediyor. Google’ın 7 Kasım 2019 tarihinden itibaren Android işlem sistemi için duyurduğu Google Stadia uygulaması 500 bin indirme sayısını geride bıraktı.

Tüm Android kullanıcılarına ya da tüm desteklenen cihaz kullanıcıları için sunulmayan Google Stadia servisi, Stadia kodunu girerek bir profil oluşturan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Google Stadia servisi şimdilik sadece belli ülkelerde kullanılabiliyor.

Google Stadia servisi ilk duyurulduğu dönemde servisin Android uygulaması çok kısa süre içerisinde 100 bin indirme sayısına ulaşmıştı. Aradan geçen zamanın ardından Google’ın Stadia servisi için verdiği sözleri tutmamasıyla birlikte Stadia servisi ancak 500 bin indirme sayısına ulaşabildi. Stadia servisinin bu indirme sayısının ardında Google’ın geçtiğimiz aylarda Stadia servisini destekleyen akıllı telefonlara yenilerini eklemesi yatıyor.

Google Stadia servisini kullanmak isteyen kullanıcıların, Stadia servisinin desteklendiği bir ülkede yaşamaları ve 129 dolar değerindeki Stadia oyun kolunu almaları gerekiyor. Google’ın Pixel akıllı telefonlarının yanı sıra Stadia servisini destekleyen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ise şöyle;

Google Stadia Servisi Destekleyecek Olan Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10+

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20+

Samsung Galaxy S20 Ultra

Razer Phone

Razer Phone 2

ASUS ROG Phone

ASUS ROG Phone II

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.