Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Play Store Yıllar Sonra Logosunu Değiştirdi

Google, Play Store logolarını yenileme kararı aldı. Şirket, en son 6 yıl önce değişikliğe gitmişti.

Google Play simgesini en son 2016’da Play Filmler ve TV, Müzik ve Gazetelik hala canlı bir şekilde çalışmaya devam ederken değiştirmişti. Altı yıldan fazla bir süre sonra Google, uygulamanın logosunu yeniden değiştirdi.

Her şeyi üçgenlere yerleştiren 2016 yeniden tasarımından önce, simgenin daha fazla gölgesi vardı. Bu yeni Google Play logosu hala bir üçgen ancak köşelerin mevcut olana kıyasla daha yuvarlak olduğunu görebilirsiniz. Bu arada kullanımdaki dört renk, son yenilemelerin açık eğilimi ve zorunluluğu olan dört Google rengiyle daha yakından uyumlu hale getirildi.

Google Play’in Yeni Logosu

Google Play

Bununla birlikte, elimizden bir şey gelmez ancak simgenin diğer birinci taraf hizmetleriyle karşılaştırıldığında ne kadar karamsar ve karanlık olduğuna da dikkat çekmek istedim. Mavi ve yeşil kesinlikle cansız, iç bölme ise parçaların boyutu daha eşit olacak şekilde ayarlanmış. Ayrıca mavi üçgen, diğer üç bileşene kıyasla daha büyük.

Bugün bu simgenin yalnızca düşük çözünürlüklü bir sürümü mevcut. Satıcı simgesi olarak hesabınıza kredi eklemek gibi bir Play Store işlemi yaptığınızda, hem GPay hem de Google Pay’de yeni logoyu görebilirsiniz. Ne zaman güncellendiğine dair açık bir gösterge yok. Yeni tasarlanan Play Store uygulamasında veya play.google.com‘da hiçbir yerde yayında değil.

Bu noktada Google’ın yeni Play Store logosunu ne zaman tanıtacağı belli değil. Google Play, Filmler ve TV sekmesini kaldırmışken, Play Kitaplar’ın Play Store’un tamamen Android uygulamalarına odaklanmasını sağlaması mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.