Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Play Oyunlar, Windows Bilgisayarlara Geldi!

Google Play'de uzun süredir mevcut olan Google Play Oyunlar uygulaması nihayet Windows bilgisayarlara geldi. Kullanıcılar, Android'den bilinen oyunları bilgisayarlarında oynayabilecek.

Windows için Google Play Oyunlar uygulamasının şu anda dünya çapında mevcut olmadığını belirtelim. Beta testi, Güney Kore, Hong Kong ve Tayvan‘daki kullanıcılara açıldı. Google Play Oyunlar‘ın orijinal özelliklerinden, uygulamanın yerleşik senkronizasyon sayesinde farklı cihazlar arasında sezgisel olarak geçiş yapmamızı sağlayacağı da açıklandı.

Yani oyuncular ilerlemelerini akıllı telefonlarından Windows bilgisayarlarına veya tam tersi şekilde özgürce aktarabilecek. Apple macOS cihazlarının sahiplerinin ise biraz daha beklemesi gerekecek. Windows kullanıcıları ise sistem gereksinimlerini karşılamayı unutmamalı, aksi takdirde beta testlerine katılmazsınız.

Google Play Oyunlar Sistem Gereksinimleri

Google Play Oyunlar

Google Play Oyunlar, ilk olarak Android telefonlarda yayınlanan bir uygulama. Esas olarak bir hesaba atanan oyunların ilerlemesini senkronize etmek, kazanılan başarılar hakkında bilgi toplamak ve bunları arkadaşlarımızla paylaşmak için kullanılır. Uygulamanın Microsoft Store’a gelmesiyle birlikte kullanıcılar, akıllı telefonlarından bilinen oyunları bir yandan ilerlerken bir yandan da PC’lerinde oynayabilecek. Minimum sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibi:

 • Windows 10 İşletim Sistemi;
 • En az 20 GB Boş Alana Sahip SSD;
 • 8 GB RAM;
 • Oyunları Oynatmak İçin Ekran Kartı;
 • En Az 8 Çekirdekli İşlemci.

Bu gereksinimler biraz abartılı görünebilir ancak Google Play Oyunlar testlerinin daha yeni başladığını belirtelim. Şu anda hizmetin diğer ülkelerde ne zaman görüneceği bilinmiyor. Google, yalnızca resmi lansman tarihinin bölgeye bağlı olarak farklı zamanlarda olacağını onayladı. Lansman oyunlarının listesi de bir gizem olmaya devam ediyor. Şimdilik Güney Kore, Hong Kong ve Tayvan’daki oyuncular Google Play Oyunlar’daki Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival ve Three Kingdoms Tactics gibi oyunlara göz atabilecek. Diğer ülkelerde beta testleri başladığında, hizmette daha fazla oyunun görünmesi mümkün.

Windows’ta resmi Google Play Oyunlar uygulamasının görünümü, muhtemelen şu anda Microsoft’un sistemini çalıştıran bilgisayarlarda Android’i taklit etmek için kullanılan BlueStacks veya Nox Player gibi rakip çözümlerin yerini alacak.

Şimdilik, bu emülatörlerin yaratıcıları için sıkıntı yok ancak çözümün Google’dan resmi olarak piyasaya sürülmesi sırasında işlevleri anlamsız olacak. Tabii ki, resmi uygulamanın tatmin edici bir şekilde çalışacağını ve dünyanın her yerindeki kullanıcıların beklentilerini karşılayacağını varsayarsak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.