Google Meet Anlık Çeviri Özelliğini Test Ediyor

Teknoloji devi Google, pandemi dönemi ile kullanımı artan Google Meet servisine yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Google Meet artık anlık çeviri yapabilecek.

Koronavirüs pandemisi ile hayatımıza toplantılar için Zoom benzeri uygulamalar girmişti. Video konferans ve video görüşme tarafında Google’ın ürünü ise Google Meet oldu. Sunduğu basit ve işlevsel özellikleri ile adından söz ettiren Google Meet gelişmeye devam ediyor.

Uzaktan çalışma ile birlikte kullanıcı kitlesini önemli bir ölçüde arttıran Google Meet anlık çeviri özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik ile farklı dilleri konuşan kişilerin iletişimi çok daha kolay hale gelecek.

Google Meet Anlık Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Google Meet anlık çeviri özelliği şimdilik Türkçe dil desteği sunmayacak. Google Meet anlık çeviri özelliği, canlı video görüşmelerine otomatik altyazı getiriyor. Bu sayede farklı dilleri konuşan katılımcılar için çeviri yapılabiliyor. Google burada altyapısı çok sağlam olan Google Translate’i kullanıyor.

Google Meet Anlık Çeviri Özelliği

Google Meet’in test ettiği diller arasında Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca bulunuyor. Bu diller arasına ilerleyen günlerde yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Bu özellik şimdilik test ediliyor olsa da ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar için sunulması bekleniyor.

Google Meet Gerçek Zamanlı Çevirisi Türkçe Dil Desteğine Kavuşabilir

Google’ın gelişmeye devam ettiği Google Meet uygulamasına gelecek olan anlık çeviri desteği şimdilik belirli dillerde gerçekleştiriliyor. Kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile testleri yapılan özelliğin ilerleyen günlerde Türkçe dil desteğine de sahip olması bekleniyor. Bu özellik ülkemizde de kullanılması durumunda pek çok kullanıcı tarafından kullanılması bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol