Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Hideo Kojima’nın Oyun Teklifini Reddetmiş

Açıklanan rapora göre Hideo Kojima, Google Stadia'ya bir oyun projesi sunmuş ancak proje reddedilmiş. Reddedilen bu oyunun, Overdose olduğu iddiası da var.

9to5Google tarafından paylaşılan özel bir rapor, Hideo Kojima‘nın bir zamanlar Google Stadia için özel tek oyunculu oyun sunduğunu bildirdi. Ancak Stadia’nın genel müdürü Phil Harrison, tek oyunculu oyunlara ilgi duymaması nedeniyle bu projeyi iptal etme kararı almış. Rapor, Kojima tarafından hazırlanan oyunun kesinlikle tek oyunculu bir deneyim olacağını söylüyor.

Oyunun Google’dan ilk onayını alması ve geliştirmeye başlamasının ardından 2020 yılının ortalarında proje için maketler oluşturuldu. 9to5Google’ın kaynağına göre, Google’ın tek oyunculu deneyimlere yer vermek istememesi projenin iptaline sebep oldu. 9to5Google, rapor boyunca Death Stranding’den birkaç kez bahsediyor. Hatta rapor başlığında Death Stranding devamı yazmasına rağmen, oyun bir devam projesi değil.

Hideo Kojima Xbox ile Projelere Devam Ediyor

Google Hideo Kojima

Death Stranding, Sony’nin marka haklarına sahip olduğunu doğrulayarak oyunun Xbox’ta çıkış yapmasına izin vermişti. Bu yüzden Kojima Productions’ın yalnızca Google’a bir oyun yapması pek olası değil. 9to5Google’ın bahsettiği oyun, Kojima Productions‘ın şu anda Xbox ile işbirliği içinde geliştirdiği Overdose gibi görünüyor.

Bu projenin Death Stranding ile bir ilgisi olmaması olası görünmese de, en azından Hideo Kojima’nın Xbox ile üzerinde çalıştığı her şey devam ediyor gibi görünüyor. Oyundaki karakteri canlandıran Norman Reedus, ilk oyunun devamının yapım aşamasında olduğunu defalarca belirtti. Hayranların bekleyeceği yeni projeler yolda gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.