Google Chrome Yeni Tasarımıyla Ortaya Çıktı

Daha modern ve minimal tasarıma sahip olan Google Chrome kendini gösterdi.

Dünya genelinde 2.65 milyar kullanıcıyla en çok tercih edilen internet tarayıcısı olan Google Chrome‘un 94 versiyonu geçen hafta yayınlanmıştı. Chrome, her ay düzenli olarak yapılan güncellemeler ile kullanıcı arayüzü ve deneyimi konusunda sürekli kendini yenileyen bir tarayıcı. Ve şimdi bu tasarım değişikliklerine bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor. Tarayıcının mevcut tasarımı, arayüz öğeleri için keskin kenarlar ve köşelere sahip. Ama Windows 11 için bir yenilik gelmek üzere. Menülerdeki yuvarlatılmış köşelerin, Windows 11’in tasarım diliyle uyumlu hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığı ortaya çıktı.

Bugün gelen bilgilere göre ise, Microsoft’un Windows 11 ile birlikte yaptığı tasarım değişikliğine Google’da ayak uyduruyor. Kısa süre önce Reddit kullanıcılarından bir kişi, Chrome Canary güncellemesinin en son sürümünde Windows 11 tarzı bağlam menüsünün görüntülerini paylaştı. Bu görüntülerde Chrome’un, yeni yuvarlatılmış köşelere geçiş yaptığı görülüyor.

Google Chrome

Halihazırda Microsoft bu tasarım stilini Windows 11 ile birlikte birçok uygulamasına getirmek için çalışıyordu. Google’ın böyle bir hamle yapmasının sebebi, Kullanıcıların Windows 11 tasarımını çok beğenmiş olmaları olabilir.

Google Chrome, Android Platformunda da Tasarım Değişikliğine Gidiyor.

Google Chrome 94 güncellemesi ile uygulamaya bazı yeni ”Material You” değişiklikleri getirdiğini öğreniyoruz. Chrome artık dinamik renkler için destek sunuyor. Bu da uygulamanın içindeki kullanıcı arayüzü öğelerinin artık telefon duvar kağıdındaki baskın renklere uyum sağlaması anlamına geliyor. Bununla birlikte, Chrome’un yanı sıra Chrome OS’daki Gmail Android uygulaması da aynı şekilde birkaç Material You değişikliğinden geçiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol