Google Chrome 94 İndirmeye Sunuldu

Google’ın sevilen internet tarayıcısı Chrome yeni sürüm ile güncellendi. Yeni güncelleme önemli özellikler getiriyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome 94 sürümüne güncellendi. Yeni sürüm içinde devasa yenilikler sunulmuyor olsa da nispeten önemli sayılabilecek özellikler yer alıyor.

Chrome 93 modeli sonrasında gelen Google Chrome 94 ilk olarak ayarlar kısmında güncellemelere gidiyor. Chrome’un ayarlar kısmı artık daha sade bir görünüme kavuşuyor. Yeni sürüm ayrıca HTTPS – First modunu da aktif hale getiriyor.

Google Chrome 94 Neler Sunuyor?

HTTPS – First modu ile kullanıcılar artık tüm internet sitelerine HTTP yerine daha çok güvenli HTTPS bağlantısı ile erişilebilecek. HTTPS desteği olmayan sitelerde ise büyük bir uyarı çıkacak. Sharing Hub özelliği ile kişilerin bağlantılarını kopyalamak çok daha kolay hale geliyor. Kullanıcılara QR kod oluşturma imkanı da sunuluyor.

google chrome 94

Sharing Hub özelliğinde sayfa için farklı kaydet seçeneği ve yansıtma seçenekleri de bulunuyor. Kullanıcıların sosyal medya temelli paylaşımları da bu özellik sayesinde daha kolay hale geliyor. Bu özellik şimdilik varsayılan olarak gelmese de kullanıcılar Sharing Hub’ı “chrome://flags/#sharing-hub-desktop-omnibox” adresine giderek aktif hale getirebiliyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol