Google Chrome Windows 7 Desteği Sona Eriyor

Microsoft’un geçtiğimiz yıllarda desteğini tamamen sonlandırdığı Windows 7 işletim sistemini hala kullanan kullanıcılar için bir kötü haber de Google’dan geldi.

Microsoft’un Windows 7 işletim sistemi hiç şüphesiz Windows XP sürümü sonrasında en çok sevilen Windows sürümlerinden birisi oldu. Kullanıcılar Windows 7 işletim sistemini o kadar çok sevdi ki Windows 8 ve Windows 8.1 sistemleri bir türlü istenilen başarıyı yakalayamadı.

Desteği geçtiğimiz yıllarda sonlandırılan Windows 7 işletim sistemi bazı yazılım üreticilerinin yazılım desteğine sahipti. Windows 7 işletim sistemi için desteklerini sonlandıran üreticiler kervanına bir isim daha katıldı. Google Chrome Windows 7 desteğini sona erdireceğini açıkladı.

Google Chrome Windows 7 Desteği

Google Chrome Windows 7 Desteğini Sona Erdireceği Tarih

Geçtiğimiz aylarda Google tarafından yapılan açıklamada, Google Chrome Windows 7 desteğinin 2022 Ocak ayında kesileceği açıklanmıştı. Google yeni bir açıklama yaparak Google Chrome Windows 7 desteğini 15 Ocak 2023 tarihine kadar devam ettirecek. Yapılan bu son açıklama ile birlikte Windows 7 kullanıcıları Google Chrome tarayıcısını en az bir yıl daha kullanmaya devam edebilecek.

Google Chrome’un Windows 7 kullanıcıları için önemi büyük. Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome neredeyse tüm bilgisayarlarda bulunuyor ve kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

google chrome windows 7 destegi sona eriyor 2

Windows 7 kullanıcılarının yine de Google’ın bu açıklamasına güvenip sistemi kullanmaya devam etmemeleri gerekiyor. Bilindiği üzere Microsoft Windows 7 işletim sistemi için herhangi bir güvenlik güncellemesi yollamadığı için sistem şu an güvensiz durumda. Eğer ki Windows 7 kullanıcısıysanız bir kez daha destek alan Windows sürümüne geçmenizi tavsiye ederiz.  

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol