Godzilla vs Kong 2 İçin Çalışmalar Şimdiden Başladı

Legendary CEO'su, şirketin Godzilla vs Kong filminin başarısına şaşırdığını itiraf etti. Stüdyo, MonsterVerse serisinin gelecekteki filmleri için çoktan çalışmaya başlamış.

Godzilla vs Kong o kadar başarılı oldu ki, bir devam filminin yaratılması giderek daha muhtemel görünüyor. Godzilla vs Kong’dan sorumlu stüdyo Legendary’nin CEO’su Josh Grode, bir röportajda şirketin MonsterVerse’nin sonraki bölümleri için birçok fikri olduğunu belirtti.

Bu önemli bir beyan çünkü yakın zamana kadar serinin geleceği belirsizdi. Godzilla: King of the Monsters, gişede hayal kırıklığı yarattı ve 30 haftalık sinema süresince 386 milyon dolar hasılat elde etti. Bu hasılat, önceki filmlerin, yani Godzilla’nın (524 milyon dolar) ve Kong: Skull Island’ın (566 milyon dolar) gişe sonuçlarından çok daha kötüydü.

Godzilla vs Kong 2 111

Godzilla’nın Kong’a karşı başarısı işleri değiştirdi. Film vizyona girdikten sonraki üç hafta içinde 357 milyon dolar kazandı. Bu salgın dönemi hesaba katıldığında devasa bir rakam. Bu sonuç çok daha etkileyici kılan bir unsur daha var; film, HBO Max abonelerine de ücretsiz olarak sunuluyor. Josh Grode, bir röportajda markanın filmin ne kadar iyi gittiğine şaşırdığını itiraf etti.

Filmin aynı zamanda HBO Max üzerinde de oldukça başarılı oldu. Godzilla vs Kong, HBO Max tarihinin en iyi izlenme rakamlarına sahip oldu ve Zack Snyder’s Justice League ve Wonder Woman 1984’ten daha fazla popülerliğe sahip oldu.

Legendary’nin aşması gereken engel, Japon şirketi Toho ile Godzilla’yı Amerikan filmlerinde kullanmak için yaptığı sözleşmenin çoktan sona ermiş olması. Bununla birlikte, MonsterVerse’nin son filminin başarısı, başka bir anlaşmanın imzalanacağı umudunu veriyor ve Grode’un açıklaması, stüdyonun seriyi geliştirmek istediğini gösteriyor. Biz kendi açımızdan, her iki tarafın da işbirliğine devam edeceğini umuyoruz.

1 Yorum

  1. Memo

    İnsanlar ilk defa doğru düzgün Godzilla filmi izledi. Açmam gerekirse ilk defa godzillayı adam gibi gördüğümüz karanlık, blur efektlerin dışında gördük taş gibi.

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol