Genshin Impact 2.1, Bir Haftada 150 Milyon Dolar Kazandı

Yayımlandıktan sonraki bir hafta içinde, Genshin Impact için 2.1 güncellemesi, miHoYo için 150 milyon doların üzerinde gelir getirdi. Geliştirici ekibin çabalarına rağmen, 2.2 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi çevrimiçi olarak sızdırıldı.

MiHoYo’nun Genshin Impact için güncelleme yayınlama hızı takdire şayan. Temmuz ayı sonlarında yayınlanan devasa 2.0 yamasının ardından Genshin Impact 2.1 güncellemesi duyuruldu; planlandığı gibi 1 Eylül‘de piyasaya sürüldü.

Piyasaya sürülmesinden sadece yedi gün sonra, Çinli stüdyo 151 milyon dolar gelir elde etti. Bu verileri yayınlayan Sensor Tower‘a göre bu, oyunun ağustos ayının son haftasında kazandığı 31 milyon doların neredeyse dört katı. İstatistikleri aşağıdaki grafikte paylaştık.

Genshin Impact 2.1

Genshin Impact 2.1 Büyük Başarı Yakaladı

Karşılaştırma etkileyici ancak dikkate alınan sürenin (25 Ağustos – 31 Ağustos) oyuncuların beş yıldızlı bir karakter Yoimiya kazanmasını sağlayan afişin kullanılabilirliğinin son günlerine düştüğünü de belirtelim. Ayın 10’undan itibaren müsait olduğu için, onunla ilgilenen çoğu insanın (özellikle oyun içi para harcayanların) koleksiyonunda zaten bulunduğunu varsayarsak, düşüş mantıklı.

Ayrıca, Genshin Impact’in ilk doğum gününü kutlamak için Genshin Impact 2.1 güncellemesi ile satın alma bonusları sıfırlandı. Yani, oyunun primogem para birimini nakit olarak satın almak istiyorsak, ilk işlemle bir kez daha iki katını satın alabiliyoruz. Bu, hayranları yeni ayın ilk günlerinde para harcamaya teşvik edecek.

Genshin Impact 2.2 Sızdırıldı

Bu böyle devam ederse, mart ayında tarihin en hızlı hasılat yapan mobil oyunu olarak övülen Genshin Impact, yakın zamanda elde edilen gelir açısından değerli bir rakip göremeyecek. Dahası, miHoYo unvanı hala güçlü bir şekilde geliştirilme aşamasında. Geliştiricilerin yoğun çabalarına rağmen, 2.2 güncellemesi ilgili ilk bilgiler internette ortaya çıktı.

Diğerlerinin yanı sıra yeni güncelleme, Tsurumi Island’ı, başka bir beş yıldızlı karakter olan Yae Miko’yu ve yeni canavarları ekleyecek: Riftstalker Whelp ve Hound yaratıkları oyuna eklenecek. İlgili sızıntıda, güncellemenin 12 Ekim‘de başlayacağı da ifade edildi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol