Genshin Impact Geliştiricisi, Sızıntılara Dava Açmaya Başladı

Genshin Impact'ten sorumlu stüdyo, popüler Çin web sitesi Bilibili'ye dava açtı. Bunun nedeni, oyun hakkında sürekli bilgi sızıntıları.

Görünüşe göre Genshin Impact sızıntılarının ölçeği miHoYo için kabul edilemez seviyelere ulaştı. Stüdyo şimdi kabul edilemez uygulamayı sona erdirmek için kararlı bir adım atmak için harekete geçti. Reddit‘te belirtildiği gibi, içerik oluşturucular, YouTube’un yerel eşdeğeri olan Çin web sitesi Bilibili’ye dava açtı. Orada yayınlanan videolar arasında oyuna gelecek güncellemeler hakkında sık sık bilgi bulabiliyorduk.

Genshin Impact

Genshin Impact Davaları 17 Eylül’de Başlayacak

İlginç bir şekilde, bu dava miHoYo ve Bilibili arasında bir çatışma olduğu anlamına gelmiyor. İki şirket hala olumlu bir ilişki paylaşıyor. Stüdyonun bu hamlesi, Çin web sitesi için geçerli olan gizlilik kurallarıyla ilgili. Devlet yetkilileri veya mahkeme tarafından talep edilmedikçe kullanıcılarının kimliklerini açıklayamaz. Genshin Impact’in yaratıcıları, sızıntı yapanların kimliğini öğrenmek istiyor. Toplamda on bir tane sızıntı kaynağı mevcut. Duruşmalar 17 Eylül‘de başlayacak.

Unutulmamalı ki miHoYo’nun eylemleri, oyun hakkında bilgi yayınlayan tüm insanları etkilemeyecek. Diğerlerinin yanı sıra beta testlerinde yer alan veri madencileri içiniz rahat olsun. Stüdyo, yalnızca bilgilerini şirket içindeki kaynaklardan alan sızdıranları cezalandırmak istiyor. Yani miHoYo onları ciddi bir tehdit olarak görüyor.

Bilibili kullanıcıları tarafından yayınlanan sızıntıların en yaygın türü, gelecek güncellemelerde oyunda görünecek karakterler hakkında bilgilerdi. Gelecekteki Genshin Impact hayranlarının bu türde daha önceki raporları artık alamayacak olmaları mümkün.

Bakalım dava nasıl sonuçlanacak? Sizleri mutlaka haberdar edeceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol