Generation Zero PC Performans Analizi

Generation Zero'nun PC performansı hiç fena değil.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Avalanche Studios tarafından geliştirilen Generation Zero, yeni bir açık dünya hayatta kalma oyunu. APEX Engine ile geliştirilen Generation Zero’nın geçtiğimiz hafta incelemesini yayınlamıştık, şimdi ise benchmark testlerini yaptık ve detaylı PC performans analizini paylaşıyoruz.

Türkçe Generation Zero İncelemesi

Bu PC performans testinde Intel Core i7 4930K işlemci, 16GB DDR3 RAM, AMD Radeon RX580 ve RX Vega 64 ile RTX2080Ti ve GTX980Ti ekran kartları kullandık. Aynı zamanda bilgisayarda Windows 10 64-bit işletim sistemi yüklüydü.

Avalanche Studios oyuna değiştirebileceğimiz bolca grafik ayarı eklemiş. Gölgeleri, su efektlerini, kaplamaları, kenar yumuşatmayı, filtrelemeleri ve daha pek çok şeyi değiştirebiliyoruz. Aynı zamanda SSAO’yu, bulanıklığı, ekran boşluk yansımalarını ve Global Illumination’ı açıp kapatabiliyoruz. Ek olarak Field of View ile dinamik çözünürlük için de seçenekler mevcut.

Hyper Threading olmadığı zaman çift çekirdekli işlemcimiz oyunu ciddi takılmalar olmadan çalıştıramadı. Hyper Threading’i açtığımızda ise minimum 80fps, ortalama 117 fps alabildik. Altı çekirdekli işlemcimizde ise minimum 158fps ve ortalama 175fps alabildik.

Generation Zero her ne kadar güçlü bir işlemci istemese de, Ultra ayarlarda keyif almak için ekstra güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyuyor. 1920X1080p çözünürlükte AMD Radeon RX 580 ekran kartıyla akıcı bir oyun deneyimi yaşayamadık. Oyun bu sistemde ortalama 46fps verdi.

Özetlersek, Generation Zero’nın PC performansı hiç de fena değil ve işlemciyi zorlamıyor. Buna rağmen 60fps oynamak isteyenlerin biraz daha güçlü bir ekran kartına ihtiyacı var.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol