GeForce Now Ücretsiz Üyeliğin Oturum Süresi Düşürüldü!

Bulut oyun servisi GeForce Now, ücretsiz üyeliğin oturum süresini 1 saatten 30 dakikaya düşürdü. Söz konusu değişiklik şu an için yalnızca Türkiye sunucuları için geçerli.

GeForce Now ücretsiz üyelik planında dikkat çekici bir değişiklik yapıldı. Basic plandaki kullanıcılara normalde 1 saat oturum süresi tanınıyordu, ancak şimdi bu süre 30 dakikaya düşürüldü. Avrupa sunucularında ücretsiz üyeliğin süresi hala 1 saat iken, değişikliğin yalnızca GeForce Now Türkiye sunucuları için yapılması sosyal medyada tepki çekti.

Premium üyelik için yeterli bütçeye sahip olmayan kullanıcılar, sınırlı vakitte olsa bulut oyun deneyimi yaşamak için Basic katmanından yararlanıyordu. Fakat bundan sonra 1 saat yerine sadece 30 dakika platformu kullanabilecekler.

GeForce Now Ücretsiz Üyelik 30 Dakikaya İndi

geforce now ücretsiz üyelik

NVIDIA ve Turkcell ortaklığı ile Türkiye pazarına giriş yapan bulut oyun hizmeti GeForce Now, 15 Mart itibarıyla ülkemizde hizmet vermeye başlamıştı. Daha önce platformu yurtdışı sunucuları üzerinden kullanan Türk aboneler, artık bu deneyimi Ankara’da konumlandırılan sunucular üzerinden yaşıyor.

Şu anda üç farklı GeForce Now Premium üyelik planı mevcut: 24 Saatlik Premium (14,9 TL), Avantajlı 3 Aylık Premium (179,7 / 3 Ay) ve Premium (Aylık 74,9 TL).

GeForce now türkiye sunucuları

Geçtiğimiz haziran ayında sunulan 3 aylık avantajlı premium paketi, aylık 59,9 TL gibi bir fiyatlandırmaya sahipti. Ayrıca 3 ay bittiğinde aynı fiyattan yenileyebileceksiniz. Erken erişimde açılan Lansman Özel Premium Paket, 3 ay üzerinden toplam 149,7 TL’lik bir fiyatlandırmaya sahipti. Bu da aylık olarak 75 TL’ye denk geliyordu.

GeForce Now ücretsiz üyelikteki oturum süresinin 1 saatten 30 dakikaya çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

2 Yorum

 1. Olkan

  Buna benzer ücretsiz uygulama var mı, 30 dakika çok saçma.

  Yanıtla
  • Berk Baylançiçek

   Şu an için Türkiye’de GeForce Now’a rakip olabilecek bir bulut oyun platformu bulunmuyor. Bu nedenle Xbox Cloud ve benzeri servislerin ülkemize geleceği tarihi beklemek zorundayız.

   Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol