Garena Free Fire Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

Garena Free Fire isimli oyuna yeni başlayanlara özel bazı bilgiler bulacaksınız.

Garena Free Fire isimli oyunumuz en çok oynanan mobil Battle Royale oyunlarından biri biliyorsunuz. Bu oyuna yeni başlamayı isteyenler biraz çekimser oluyor çünkü oyun hakkında pek bir bilgileri olmuyor doğal olarak. Oyunun tabi ki farklı bir kaç özelliği bulunuyor. Mesela oyunda ki her karakterin kendine has bir yapısı oluyor ve yetenekleri oluyor. Bu arada oyun, mobil cihazlarda ki en başarılı Battle Royale oyunu olarak geçmektedir. Oyunumuz hem Android hem de iOS cihazlarda oynanabiliyor.

Garena Free Fire Yeni Başlayanlar İçin İpuçları isimli konumuzda oyuna yeni başlayanların zorlanmadan oyuna adapte olabilmelerini sağlayacak bazı bilgiler öğreneceksiniz. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım ve ne gibi bilgiler var görelim.

Garena Free Fire yeni baslayanlar icin ipuclari 2

Garena Free Fire Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

Öncelikle, bu aslında çoğu Battle Royale oyunu için geçerli, ancak özellikle Free Fire’da çok önemli. Uçaktan atladığınızda, indiğinizde binalara dikkat edin. Yani diğer popüler oyunlarda olduğu gibi, yere indiğinizde silahsız başlıyorsunuz. O zaman bir bina bulmaya ve biraz silah toplamaya çalışmalıyız. Kimin yakınlarda olduğunu ve bir silaha ulaşıp ulaşmadıklarını asla bilemezsiniz, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede hazırlanmanız gerekiyor.

Diğer oyuncuların da paraşütle atladıkları yerlere dikkat edin. Ziyaret etmeye çalıştığınız binaya kimsenin girmediğinden emin olun. Düşerken buna bir göz atmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Siz ve başka bir oyuncu aynı binanın yakınına düşüyorsanız, o zaman sadece biriniz silahları alabilir ve bu elbette silahlı olmayan oyuncu için iyiye işaret değildir.

Araç

Garena Free Fire’da karakteriniz oldukça hızlı koşabilir. Bunu yapmak için basabileceğiniz bir düğme var tab iki. Bununla birlikte, karaya dağılmış farklı araçlara dikkat edin. Bu, büyük haritada daha hızlı dolaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede oyuncular sizi vurmakta zorlanır ve onları ezebilirsiniz, bu her zaman güzeldir. Ayrıca, diğer oyuncularla savaşmaktan daha fazlasını yaptığınızı da unutmamalısınız. Oynadıkça küçülen bir “güvenli bölge” var. Her oyunda olduğu gibi.

Güvenlik bölgesinin dışında çok uzun süre kalırsanız sağlığınız yavaş yavaş tükenecektir ve sonunda ölürsünüz.

Hareket

Free Fire’ın devasa haritasında o kadar fazla koruma yeri yok, bu yüzden en iyi savunma hareket halinde olmaktır. Yani sağa sola doğru koşun. Bu sayede düşmanlar sizi vurmakta zorlanacaktır. Bazı oyuncular daha iyi nişan almak için hareketsiz kalmaya çalışabilir. Eğer gerçekten aimlerine güveniyorlarsa bunu deneyebilirler. Geriye kalan tek şey ise bol bol oynamak ve oyunda ustalaşmaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol