Gamescom 2021’in İlk Gününde Duyurulan Tüm Oyunları Listeledik

Oyuncuların merakla beklediği Gamescom Opening Night Live 2021 yayınlandı ve birçok oyun duyurusu, duyurulmuş oyunlardan yeni oynanış videoları gördük. Sizler için hepsini özetledik.

Uluslararası video oyunu ticaret fuarı Gamescom ikinci kez yalnızca çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğin açılış gecesi olan Gamescom Opening Night Live 2021‘de ve Gamescom 2021 ana etkinliğinin ilk gününde duyurulan her şeyi listeledik.

Gamescom 2021

Gamescom 2021’de Neler Duyuruldu?

Saints Row Reboot Duyuruldu: Çıkış Tarihi Açıklandı

Gamescom 2021‘de öncelikle Saints Row serisinin yeni bölümünü gördük. Serinin bir yan ürünü ya da yeniden başlatılması olan oyun için muhteşem bir fragman yayınlandı ve çıkış tarihi açıklandı.

Saints Row serisinin hayranları, yeni bir büyük bölümün duyurulması için sekiz uzun yıl beklemek zorunda kaldı. Saints Row adlı oyun, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Oyun, 25 Şubat 2022‘de yayınlanacak.

Yeni seride, bu sefer bizi Azizlerin doğumunu göreceğimiz uçsuz bucaksız Santo Ileso’ya götürecek bir yan ürün alıyoruz. Neenah, Kevin ve Eli‘nin görevi Los Panteros, Idols ve Marshalls ile yüzleşmek ve kendi suç imparatorluklarını kurmak olacak.

Yeni XCOM Oyunu: Marvel’s Midnight Suns Duyuruldu

Gamescom 2021‘de Firaxis’ten bir taktik RPG olan Marvel’s Midnight Suns duyuruldu. Oyunda Wolverine, Blade ve Ghost Rider gibi karakterlerle birlikte savaşacağız.

Gamescom Opening Night Live 2021 sırasında duyurulan ilk yeni oyunlardan birinin, Marvel’in çizgi roman evreninde geçen bir taktik RPG olan Marvel’s Midnight Suns olduğu ortaya çıktı.

Proje, XCOM serisinden bilinen Firaxis stüdyosu tarafından geliştirilecek ve PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve Nintendo Switch’te mevcut olacak. Lansmanın önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması planlandı.

Sunum sırasında sadece hikaye fragmanı gösterildi. Oynanış bu yıl 1 Eylül‘de gösterilecek ancak fragman bazı bilgiler de getirdi. Oyuncu yeni bir karakter alacak ki bu son derece özelleştirilebilir olacak ve Blade, Doctor Strange, Wolverine veya Ghost Rider gibi ünlülerle yan yana savaşacakları bir grup kahramana katılacak.

Call of Duty: Vanguard Yeni Oynanış Videosu

Gamescom 2021‘in bugünkü açılışında, Call of Duty: Vanguard’dan bir oynanış videosu gösterildi. Etkileyici dövüş ve gizlilik sekansları gördük.

Bugünkü gamescom Opening Night Live 2021’de Call of Duty: Vanguard’dan Stalingrad’da geçen bir görevi gösteren yeni bir oynanış sunuldu. Video, esas olarak kahramanın binaların içine gizlice girdiği ve ardından bir grup düşmana saldırdığı sekanslar sundu. Bir bombalama saldırısı da görebildik. Eğer ilgileniyorsanız, tüm materyali aşağıdan izleyebilirsiniz.

Midnight Fight Express Duyuruldu – Oynanış Videosu Gösterildi

Gamescom 2021‘de, Polonyalı bir stüdyo tarafından geliştirilen bir beat’em up oyunu Midnight Fight Express‘in oynanış fragmanı gösterildi. Ayrıca oyunun ilk günden itibaren Xbox Game Pass hizmetinde bulunacağı açıklandı.

Video, muhteşem ve kanlı bir savaş gösterdi. Oyun 2022’de PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkış yapacak. Bunun yanı sıra ilk günden itibaren Xbox Game Pass hizmetinde mevcut olacak. Fragmanı merak ediyorsanız aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cult of the Lamb Duyuruldu

Don’t Starve’yi alıp sevimli hayvanlar ve okültizm eklediğinizde ne olur? Cevap, Devolver Digital’ın geliştirdiği Cult of The Lamb.

Call of Duty ve Halo gibi büyük markaların sunumlarını zaten gördük ancak bağımsız geliştiricilerin ilgi çekici mücevherleri de vardı. Örneğin, hiç de karanlık olmayan bir tanrı tarafından seçilen ve ibadet eden takipçilerle çevrili itibari bir kuzuyu kontrol ettiğimiz Cult of the Lamb.

Bununla birlikte, oyun dünyası tonlarca rakip ve tabii ki sahte peygamberlere sahip. Kahramanımızın bu kara koyunları kaldırmasına yardım edeceğiz. Bütün bunlar, Don’t Starve ile canlı bir şekilde ilişkilendirilen bir oyunda bulunacak.

Cult of The Lamb 2022 yılında Steam’de yayınlanacak.

Halo Infinite Bu Yıl Çıkış Yapacak – İşte Yeni Fragman!

Halo Infinite’in çok oyunculu moduyla ilgili yeni ayrıntılar bu Gamescom 2021‘de açıklandı. İlk sezonda Komutan Agrin ve Spartalılarına katılacağız.

Bugünkü GamesCom ONL 2021 şovunun bir parçası olarak Halo Infinite Joseph Staten’in yaratıcı direktörü ile kısa bir sohbet sırasında Geoff Keighley, popüler serinin devamı hakkında yeni bilgiler sundu. Hikaye kampanyasının ve çok oyunculu modun çıkış tarihi, bugün çevrimiçi olarak sızdırıldıktan sonra doğrulandı. Oyun 8 Aralık 2021‘de piyasaya sürülecek ve lansman gününde Xbox Game Pass’te mevcut olacak.

En son fragman, yaklaşmakta olan oyunun çok oyunculu modundan oynanış göstermedi. Gösteri sırasında yapılan röportaj, ilk çok oyunculu sezonda yeni nesil Spartalılara liderlik eden Komutan Agrin’e katılacağımızı ortaya çıkardı. Agrin, modun sonraki sezonlarındaki olaylarda çatışmalarda bize eşlik edecek.

Master Chief’in maceralarının 20. Yıldönümünü kutlamak için, ünlü Spartan John-117’nin zırhından sonra modellenen özel bir sınırlı sayıda XBOX serisi X konsol ve kontrolör piyasaya sürülecek.

LEGO Star Wars Skywalker Saga Çıkış Tarihi Açıklandı!

Warner Bros. Interactive Entertainment, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga için yeni bir fragman sundu. Bunun dışında oyunun yeni çıkış tarihini de öğrendik. Görünüşe göre, oynayabilmemiz uzun zaman alacak.

LEGO Star Wars: Skywalker Saga bu yılki Gamescom 2021‘de göründü. Dokuz Star Wars filminin tümünden olayları yeniden yaratan oyun da bir çıkış tarihi görmek için yaşadı. Görünüşe göre sadece 2022 baharında oynayabileceğiz. Oyun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch’e çıkış yapacak.

Ayrıca proje, oyunun en önemli unsurlarını sunan yeni bir fragman aldı. Video, sinema orijinallerinden bilinen (hem gezegenlerin yüzeylerinde hem de uzayda) muhteşem dövüşlerden ve ikonik (ve LEGO oyunlarında olduğu gibi uygun şekilde “yeniden işlenmiş”) sahnelerden yoksun olmayacak.

Far Cry 6 İçin Yeni Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Far Cry 6 bir başka atmosferik hikaye fragmanı daha aldı. Video, Anton Castillo’nun karakterine ve Yara direnişinin onunla savaşmak için kullandığı yöntemlere odaklandı.

Gamescom 2021, Far Cry 6’yı kaçırmadı. Ubisoft, Anton Castillo’ya ve Küba’dan ilham alan Yara’da cisimleştirdiği cennet vizyonuna bir kez daha yakından bakmamızı sağlayan bir hikaye fragmanı hazırladı. Video ayrıca bize yerel direnişin yandaşlarıyla savaşmak için kullandığı daha tanıdık ama yine de alışılmadık yöntemlerden bazılarını gözler önüne serdi.

Far Cry 6, 7 Ekim 2021‘de çıkış yapacak. Oyun PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’e gelecek.

Outlast Trials İçin Yeni Oynanış Fragmanı Paylaşıldı!

Gamescom 2021 sırasında Outlast Trials‘ın bir oynanış fragmanı sunuldu. Kahramanların çeşitli yaratıklara karşı nasıl savaştığını görebiliyoruz.

GamesCom’da sırasında, popüler hayatta kalma korku oyunu serisinin ortak yapımı Outlast Trials için bir oyun fragmanı gösterildi. Karanlık bir binada bir grup insanın hayatta kalmaya çalıştığı çekimleri görüyoruz. Kolay bir iş olmayacak çünkü yollarında çeşitli yaratıklar olacak. Oyun, 2022’de piyasaya çıkacak.

FIFA Alternatifi: UFL Duyuruldu!

Gamescom 2021 gecesi bitti ve onunla birlikte tonlarca yeni yapım duyurusu alduk. Bunlardan biri UFL oldu. Bu ücretsiz çok oyunculu oyun, futbol maçları oynamamızı sağlayacak.

Bu yılki etkinlikte UFL’yi görme şansımız oldu. Strikerz INC’den bir spor oyunu. Oyun, yakında piyasaya sürülecek ve duyuruya göre tüm büyük oyun platformlar için yayınlanacak. Şu ana kadar projenin çok fazla detayını bilmiyoruz. Ancak FIFA tipi yapımların hayranları bu oyunu listesine eklesin!

Jurassic World Evolution 2 Çıkış Tarihi Açıklandı

Jurassic World Evolution 2’nin çıkış tarihi ve GamesCom 2021‘de sunulan yeni bir oyun fragmanında ortaya çıktı. Yeni fragman, ön siparişlerin lansmanı ve en önemlisi çıkış tarihi hakkında bilgi verdi.

Oyun 9 Kasım‘da PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacak. Bazı oynanış görüntüleri de gösterildi ve videonun açıklaması 75’ten fazla dinozor, daha fazla bina ve orijinal bir kampanyanın yanı sıra en unutulmazların alternatif versiyonlarını kontrol etmemizi sağlayan yeni bir Kaos Teorisi modu vaat etti.

Vampire The Masquerade Bloodhunt Eylül’de Erken Erişim Yayınlanacak

GamesCom 2021’de, Vampire: The Masquerade – Bloodhunt‘ın erken erişimde çıkış tarihini duyurdu. Oyun, bu yıl 7 Eylül‘de Steam Erken Erişim’de başlayacak. Proje, oynaması ücretsiz bir model kullanacak.

Etkinlik sırasında yeni bir fragman da gösterildi. Toreador klanından vampirlerin yeteneklerini ortaya çıktı.

Ayrıca 7 Eylül’de oyunun sadece PC için çıkacağını belirtelim. Proje PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’ye de gelecek ancak bu platformların sahiplerinin ne zaman eğlenceye katılabileceklerini bilmiyoruz.

Tropico 6 Yapımcılarından Yeni Oyun: Park Beyond Duyuruldu

Bandai Namco, hayallerimizin tema parkını inşa etmemizi sağlayacak yeni bir oyun olan Park Beyond‘u duyurdu. Oyun önümüzdeki yıl 2022’de çıkış yapacak.

Gamescom 2021 sırasında sadece kısa bir fragman sunuldu ve bundan oyunun tam olarak ne olacağını kestirmek zor ancak oyunun kendi lunaparkımızı inşa etmemizi sağlayacağı kesin. Oyun gelecek yıl PC, PS5 ve Xbox Series X|S için çıkacak ve Limbic Entertainment tarafından geliştirildi.

Age of Empires 4’ten Yepyeni Oynanış Fragmanı Geldi

Microsoft, Relic Entertainment ve World’s Edge GamesCom 2021‘de Age of Empires 4 için yeni bir fragman gösterdi. Video, bir sonraki medeniyeti ve bir sonraki kampanyayı anlattı.

İlki, Roma’nın düşüşünün ardından geleneklerini sürdüren, genellikle Birinci Alman Reich olarak bilinen Kutsal Roma İmparatorluğu. Gücünü iyileştirilmiş binalar, deneklerimize çeşitli güçlendirmeler sağlayan başrahipler ve güçlü arazi araçları olacak.

Moskova Ayaklanması sırasında, ikonik binalar inşa edeceğiz ve düşman askerlerini kendi tarafımıza çekebilen Moskova Tüfekçileri ve Keşişler gibi birimleri yöneteceğiz.

Age of Empires 4, yalnızca PC’ye geliyor ve 28 Ekim 2021’de çıkış yapacak.

Valheim: Hearth and Home Çıkış Tarihi Açıklandı

Gamescom 2021‘in açılışı sırasında, Valheim: Hearth and Home güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı. Önümüzdeki ay çıkış yapacak. Bu vesileyle kısa bir animasyon fragmanı yayınlandı.

Valheim için yeni içerik bekleyiş sona erdi. Hearth and Home güncellemesi için bir çıkış tarihi açıklandı. Güncelleme, 16 Eylül‘de oyuna eklenecek. Bu vesileyle aşağıda izleyebileceğiniz kısa bir animasyon fragmanı yayınlandı.

Hearth and Home, daha gelişmiş yapılar oluşturacağımız yeni bileşenleri tanıtacak. Her şey yemek pişirme ve çiftçilik yönüne odaklanacak.

Kung-fu Oyunu: Sifu Çıkış Tarihi ve Fragmanı Yayınlandı

GamesCom 2021‘in açılış töreni sona erdi ve bize birçok duyuru ve fragman bıraktı. Buna Sifu için yaklaşan aksiyon oyununun yeni çıkış tarihini gösteren yeni bir fragman da dahil. Aşağıda videoyu yayınladık.

Temmuz ayından beri Sloclap’ın oyununun bu yıl çıkmayacağını biliyoruz. Şimdi geliştirici ekip çıkış için 22 Şubat 2022‘ye kadar beklememiz gerektiğini belirtti. Sifu, PC’ye (daha doğrusu Epic Games Store’a) ve ayrıca PlayStation 4 ve PlayStation 5’e çıkış yapacak.

Black Desert Online Geliştiricinden Yeni Oyun: DokeV Duyuruldu

Gamescom 2021 sona erdi ve Black Desert Online’ın yaratıcılarından DokeV‘nin yeni fragmanını görme şansımız oldu. Pokemon serisindeki gibi yaratıklarla çılgın bir oyun olacak.

Bu, tıpkı ünlü Pokemon serisinde olduğu gibi, savaşmak için yaratıkları topladığımız bir açık dünya MMO oyunu olacak. Yapımın henüz bir çıkış tarihi yok, ayrıca sonunda hangi platformlarda görüneceğini de bilmiyoruz.

Death Stranding: Director’s Cut Fragmanı Paylaşıldı

GamesCom Açılış Gecesi Canlı 2021 etkinliğinin sonunda, popüler 2019 aksiyon oyununun yenilenmiş ve genişletilmiş versiyonu Death Stranding: Director’s Cut‘tan kapsamlı video görüntüleri gösterildi.

Video, Hideo Kojima’nın çalışmalarının hayranları için tam bir ziyafet. Neredeyse dokuz dakika sürüyor ve oyunun yeni sürümünün neler sunacağına dair iyi bir fikir veriyor. Diğer şeylerin yanı sıra, seyahat etmeyi kolaylaştıran yeni araçları, keşif gezilerinde bize eşlik eden Buddy Bot robotunun yeteneklerini ve uzun mesafelerde paketleri ateşleyebilen bir mancınık görebiliriz.

Video aynı zamanda yeni silahlara ve becerilerimizi geliştireceğimiz ve çevrimiçi bir skor tablosunda diğer oyunculara karşı yarışacağımız atış poligonuna bir bakış sunuyor. Oyuncular ayrıca patron savaşlarını tekrar etme fırsatına sahip olacak. Ayrıca yeni teslimat görevleri de olacak.

Death Stranding: Director’s Cut sadece PlayStation 5’e geliyor ve bu yıl 24 Eylül’de çıkması planlanıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol