Gamedec Çıkış Yaptı: Yeni Bir Cyberpunk RPG Oyunu

Gamedec bugün PC için çıkış yaptı. Bu vesileyle yeni bir fragman yayınlayan Anshar Studios, özel bir Twitch yayını hazırladığını da duyurdu.

Gamedec, geçtiğimiz saatlerde PC platformu için çıkış yaptı. Anshar Studios’un çalışmaları 2 yıldan uzun bir süre önce duyuruldu ve söz verildiği gibi bugün Steam, GOG.com ve Epic Games Store‘da satışa sunuldu.

Polonyalı ekip Anshar Studios tarafından Marcin Przybylek’in kitaplarına dayalı olarak geliştirilen Cyberpunk RPG oyunu olan Gamedec‘te sanal dünyalarda işlenen suçları araştıran unvan dedektifi rolünü üstleniyoruz.

Gamedec

Gamedec Nasıl Oyun?

Bu yapım, olumlu bir şekilde karşılanan Detached‘dan sorumlu bağımsız Polonya ekibi Anshar Studios tarafından geliştirilen bir RPG oyunu. Oyun, projede danışman olarak görev yapan Marcin Przybylek’in aynı isimli kitaplarından ilham alınarak geliştirildi.

Gamedec bizi, sakinlerinin zamanlarının çoğunu gerçek değil sanal dünyada geçirdiği 22. yüzyıldan kalma Cypunk temalı Varşova Şehri’ne götürecek. Bu durum, ikincisini bir sorun kaynağı ve örneğin çocukların köle işçi çalıştırmaya zorlandıkları, dolandırıcılık ve suçun yaygın olduğu bir yer haline getirdi. Oyunun ana karakteri, sanal dünyalarda işlenen suçları araştıran özel bir dedektif olan karakterimiz.

Oyunun konusu doğrusal değil ve verdiğimiz kararlar sadece gidişatını şekillendirmekle kalmayacak, aynı zamanda oyun dünyasını ve karakterimizin kişiliğini de etkileyecek. Üstelik yaptığımız seçimler siyah beyaz değil oldukça zorlayıcı kararlar olacak ve oyun bizi hiçbir şekilde yargılamayamayacak.

Gamedec‘te eylem izometrik görünümde gösterilecek. Oyun sırasında, sadece Varşova Şehri’nin az aydınlatılmış sokaklarında değil, aynı zamanda tarih öncesi, Vahşi Batı veya Uzak Doğu’dan ilham alan yerleri bulacağımız sanal gerçeklikte de seyahat edeceğiz.

Oyun, hem güç kullanımıyla (ateşli silah kullanabiliriz) hem de NPC’lerle uzun pazarlıklar yaparak gerçekleştirilebilecek görevlerle yönlendirilecek. Ek olarak, oyun kapsamlı bir karakter ilerleme sistemine sahip.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol