Game Of Thrones’un Sızdırılan Bölümleri Torrent Üzerinden Paylaşıldı!

HBO kısa süre önce siber saldırıya maruz kalmış ve Game of Thrones bölümlerinin de içinde bulunduğu 1.5 terabaytlık veriyi çaldırmıştı. Çalınan bölümler internete sızmaya başladı.

HBO kısa süre önce siber saldırılara maruz kaldığını ve bu sebeple onlarca uzmandan oluşan bir güvenlik ordusunu görevlendirdiğini, fakat saldırıların her geçen gün şiddetlenen bir dozla devam ettiğini açıklamıştı. Kısa süre önce ise bugüne dek gerçekleşen en büyük saldırıyı almış ve tam 1.5 terabayt boyutunda veriyi çaldırmıştı. Siber saldırganlar ve HBO’nun kendisi tarafından doğrulanan olayda Game of Thrones’un henüz yayınlanmamış bölümleri, dizi hakkındaki planlar, dizinin geleceği ve mevcut durumu hakkındaki finansal raporlar ve çalışanlara ait bilgiler saldırganların eline geçmişti. Game of Thrones’un çalınan bölümlerinin internete sızdırılmasına an meselesi gözüyle bakılıyordu. Beklenen oldu ve Torrent siteleri kelimenin tam anlamıyla çöktü!

Avukatlarını devreye sokan ve mahkemeye başvuran HBO, saldırganların sıradaki hamlesine engel olamadı. Game of Thrones’un 7. sezon 4. bölümü internete düştü. Çok kısa bir süre içinde sosyal medya siteleri aracılığıyla milyonlarca hayranın haberdar olduğu olay, Torrent sitelerinin çökmesine sebep oldu.

Özellikle Reddit kullanıcıları tarafından yayılan söylentilere bakılırsa, HBO’ya verilebilecek en büyük zararı vermek içi dizinin bütün bölümlerini planlanan yayın tarihlerinden önce internette paylaşmayı amaçlayan saldırganlar, gelecek günlerde ekrana gelmesi beklenen her bir bölümü ele geçirmiş durumda.

Olayla ilgili teoriler havada uçuşmaya başladı. Bir kısım internet kullanıcısı büyük bir fidyenin talep edildiğini dile getirirken, geri kalanlar ise olayın sadece isim duyurmak için gerçekleştirildiğini savunuyor. HBO’nun ise oluşabilecek bir zararı telafi etmek için ne yapacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

4 Yorum

 1. Türkiyedeki torrent siteleri daha paylaşmamış sanırım

  Yanıtla
 2. @abdullah alkan adanada bir torrent sitesinde paylaşılmış

  Yanıtla
  • Adanaya gidip bir tencere şırdan alıp izlemek vardı yıktın hayallerimi kırdın kalbimi şortii

   Yanıtla
   • şırdan dedin beni benden aldın…..

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>