FunPlus Phoenix Nuguri İle Yollarını Ayırdı

LPL’in en iyi takımlarından birisi olan FunPlus Phoenix (FPX) yeni bir açıklama ile karşımızda.

League of Legends arenasının başarılı takımlarından birisi olan FunPlus Phoenix Nuguri ile yollarını ayırdı. FPX takımında üst koridorda oynayan ve 2020 yılında Dünya Şampiyon’luğu bulunan Jang “Nuguri” Ha-gwon, kariyerine hangi takımla devam edeceğini ise henüz açıklamadı.

2021 League of Legends rekabetçi sezonunun sona ermesinin ardından bu durum FPX tarafında yapılan ilk değişiklik olarak karşımıza çıkıyor. FunPlus Phoenix Nuguri ayrılığı bir süredir çeşitli kaynaklar tarafından iddia edildiği için bu ayrılık fanları şaşırtmadı.

FunPlus Phoenix Nuguri

FunPlus Phoenix Nuguri Sonrası Yeni Ayrılıklar Açıklayabilir

FunPlus Phoenix Nuguri ayrılığını açıklamış olsa da takımdan Doinb’nin de ayrılacağı konuşuluyor. Şimdilik Doinb konusunda takım tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Nuguri bu ayrılığın ardından bir LCK ekibi ile temasa geçmiş durumda. Transferin gerçekleşmesi durumunda Nuguri, LPL’de bir yıl oynadıktan sonra beşinci sezonu için kendi ligi olan LCK’e geri dönmüş olacak.

funplus phoenix nuguri ile yollarini ayirdi 3

Nuguri FPX takımında bu yıl harika bir performans göstermiş olsa da takımının kötü sonuçlar almasının önüne geçemedi. Oyuncu ligin başlarında başarılı bir performans gösterirken, ligin sonlarına doğru ise formunu koruyamadı.

Ayrılık FPX Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. FPX tarafından yapılan açıklamada, “Bugün Nuguri’nin ayrılışını duyurmak için buradayız. Geçen yıl boyunca takıma olan bağlılığın için çok minnettarız. Yolculuk boyunca inanılmaz performansın hepimiz tarafından hatırlanacak.” denildi.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol