FunPlus Phoenix Doinb İle Yollarını Ayırdı

LPL’in önemli takımlarından birisi olan FunPlus Phoenix (FPX) takımında yaprak dökümü yaşanmaya devam ediyor.

League of Legends’ın yeni sezonu öncesinde takımlar kadrolarında yenilemeler yapmaya devam ediyor. Yapılan son açıklama son günlerde ayrılık haberleri duyurusu ile gündeme gelen FPX takımından.

Yapılan son açıklama ile birlikte FunPlus Phoenix Doinb ile yollarını ayırdığını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından FunPlus Phoenix Doinb, Nuguri ve Tian ile yollarını ayırmış oldu.

FunPlus Phoenix Doinb

FunPlus Phoenix Doinb’ye Sevgi Dolu Bir Paylaşımla Veda Etti

FunPlus Phoenix Doinb açıklamasında “2018 yılında FPX’e katıldığından beri güvenilir liderliğin ve yüksek enerjin tüm ekibi uyumlu bir aileye dönüştürdü.” sözlerine yer verdi.

Doinb FPX takımını orta sıralarda yer alan bir takım olmaktan çıkartmış ve bir sonraki yıl Dünya Şampiyonası arenasına takımını sokmayı başarmıştı.

Son olarak FPX, favori olmasına rağmen, Ekim ve Kasım aylarında İzlanda’nın Reykjavik kentinde gerçekleşen 2021 Dünya Şampiyonası’nın grup aşamasında elenmişti.

funplus phoenix doinb ile yollarini ayirdi 3

Doinb beş yıl boyunca ligde mücadele ettiği için LPL’de ikamet etme hakkına sahip olmuştu. Oyuncu bu sayede LPL’in en çok aranan oyuncularından birisi oldu.

Oyuncu yakın tarihli bir yayınında gelecek takımı ile ilgili de açıklama yapmıştı. Doinb yayınında “Evet, evet, gelecek yıl [LNG]’ye katılacağım kesin. Resmi açıklama ilerleyen günlerde yapılacak.” ifadelerini kullanmıştı. Kendisine pek çok teklifin geldiğini belirten Doinb, Güney Koreli vatandaşı olan Lee “Tarzan” Seung-yong ile aynı takımda mücadele edecek.  

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol