Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FromSoftware Oyunu Xbox Mağazasından Silindi

Fromsoftware oyunu Enchanted Arms, aniden Xbox mağazalarından kaldırıldı ve konuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.

2006 FromSoftware oyunu Enchanted Arms, herhangi bir açıklama yapılmadan Xbox mağazasından kaldırıldı. FromSoftware 2011’de başlayan Dark Souls serisiyle tanınıyor olsa da stüdyo aslında 1994’teki King’s Field’dan beri orijinal PlayStation oyunları da yapıyor. Geliştirici, King’s Field’dan sonra bazı devam oyunları, mekanik dövüş oyunu serisi Armored Core ve çeşitli yayıncılık ortaklarıyla işbirliği içinde yapılmış orijinal markalar ortaya çıkardı.

2006’da FromSoftware ve Ubisoft, Xbox 360 için Enchanted Arms adlı sıra tabanlı bir RPG yayınlamak üzere bir araya geldi. Bu soulslike oyununa göz atmak isteyenler, Xbox Store’da bulunması ve geriye dönük uyumlu olması sayesinde bunu oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorlardı ancak oyun şimdi mağazadan kalktı. Enchanted Arms, oyunculara herhangi bir bildirme yapılmadan Xbox Mağazası’ndan kaldırıldı. Bu da oyuncuların artık bir kopyaya ihtiyaç duyacakları anlamına geliyor.

Xbox, Konuyla İlgili Açıklama Yapmadı

Xbox

Enchanted Arms’ın neden listeden çıkarıldığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı ve oyunun geri dönüp dönmeyeceği de belli değil. Listeden çıkarılan oyunlar geçmişte geri döndü, ancak Enchanted Arms’ın geri dönüş yapacağının garantisi yok. Geliştirici, son yıllarda çok sayıda Yılın Oyunu ödülü kazanarak büyük beğeni toplamış olsa da stüdyo şimdi olduğu kadar saygın değildi. Soulslike türü yükselmeden önce geliştiricinin oyunları genellikle niş olarak kabul edildi ve çoğu, eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Enchanted Arms da böyle bir oyundu çünkü bazı yayıncılar ona yüksek puanlar verirken, diğerleri orta dereceli eleştiriler yaptı.

Belki Enchanted Arms, modern oyun konsollarına geri dönen bir remaster alacak ancak hayranlar buna kesin gözüyle bakmamalı. FromSoftware şu anda Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC ve sadece bir ay sonra çıkacak olan Armored Core 6: Fires of Rubicon ile oldukça meşgul. Yakın zamanda Enchanted Arms’a geri dönmesi pek olası değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.