Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony ve Tencent Arasındaki FromSoftware Rekabeti Kızışıyor

Oyun, teknoloji ve eğlence dünyasının iki dev markası Tencent ve Sony, FromSoftware'daki hisselerini artırdı. Firmalar artık Japon stüdyonun toplam yüzde 30'una sahip.

Sony ve Tencent, Elden Ring ve Dark Souls oyunlarının geliştiricisi olan FromSoftware‘daki hisselerini önemli oranda artırdı. Japon stüdyonun çoğunluk hissesine sahip olmaya devam eden ana şirket Kadokawa Corporation tarafından yapılan açıklamada, Sony’nin artık FromSoftware’ın yüzde 14,09’una sahip olduğu belirtildi. League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games’in arkasındaki şirket olarak bilinen Tencent ise son hisse alımının ardından artık stüdyonun yüzde 16,25’ini elinde bulunduruyor.

Kadokawa Corporation, satışın amacının “FromSoftware’ın geliştirme yeteneklerini güçlendirmek” olduğunu söylüyor. Ayrıca Tencent’in küresel pazarda mobil oyunlar ve diğer ağ teknolojilerini geliştirme ve dağıtma yeteneklerindeki gücüne vurgu yapan şirket, FromSoftware’ın mobil oyun pazarına girebileceğinin sinyalini verdi. Kadokawa, her iki anlaşmanın da 2023 mali sonuçlarına doğrudan etki etmesini bekliyor.

FromSoftware’ın Yüzde 30’u Sony ve Tencent’in

sony tencent fromsoftware

Sony ve Tencent, şu anda FromSoftware‘ın toplam yüzde 30’una sahip. Her iki şirket de paylarını artırmalarına rağmen Japon stüdyonun sahibi hala Kadokawa Corporation, ancak bir noktada FromSoftware’ın satılacağı tahmin ediliyor. Firmayı Sony mi yoksa Tencent‘in mi alacağı ise büyük bir merak konusu.

Geçtiğimiz nisan ayında PlayStation’ın, From Software’ı satın almaya hazırlandığı iddia edilmişti. Belki de Sony, hisse alımlarıyla şirketi yavaş yavaş bünyesine katmayı planlıyor olabilir. Fakat bu yarışta, dünyanın en değerli eğlence ve teknoloji firmalarından biri olan Tencent’i alt etmesi gerekecek. Sizce bu rekabetten kim galip çıkacak? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.