Forza Horizon 5’in Agresif Yapay Zekası Oyuncuları Kızdırdı

Forza Horizon 5'te oyuncuların yapay zeka ile sorunu olduğu ortaya çıktı. En yüksek zorluk seviyelerinde, yapay zeka kontrollü bot sürücülerin genellikle yenilmez olduğu ortaya çıktı.

Oyunlarda genellikle yapay zekanın aptallığından şikayet ederken, Forza Horizon 5 için bunun tersi geçerli. Yüksek zorluğun kolay olması amaçlanmadığı bilinmesine rağmen, oyuncular “Yenilmez” zorluktaki drivatarları yenmenin gerçekten imkansız olduğunu iddia etti.

Hem Reddit’te hem de Forza’nın resmi forumunda, YZ kontrollü rakiplerin bu kadar iyi olduğu gerçeğini, oyuncuların hoş olmayan bir şekilde karşıladığını görebilirsiniz.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5’teki Dengesiz Zorluk

Teoride, Forza serisindeki drivatarlar, yapay zeka kontrollü rakiplerden daha fazlası. Görevleri, gerçek oyuncuların sürüşünü simüle etmek ve davranışlarını öğrenmek; En azından geliştiricilerin iddia ettiği şey bu.

HardB4SSJunkiE isimli oyuncu şimdiye kadarki deneyimini şöyle anlattı:

“Sadece ben miyim, yoksa drivatarlar şu anda çok mu dengesiz? Evet, hepimiz FH4’tekinden daha fazla meydan okuma istedik tamam da, Forza Horizon 5’teki drivatarlar adeta yenilmez! Invincible seviyesini oynamak imkansız… Ben kötü bir sürücü değilim. Pro seviyesindeki drivatarlar da OP; Uzman seviyesindeki drivatarlara ayak uydurmakta zorlanıyorum! Bu çok sinir bozucu.”

Görünüşe göre en yüksek zorluklarda, bazı drivatarları yenmek neredeyse bir mucize. RocktamusPrim3 isimli oyuncu tarafından belirtildiği gibi:

“Onlara ayak uydurabilmemin tek yolu başlangıçta hepsini geçmek ve yarışın yarısında ya da son turda ilk sırada değilsem, başaramama ihtimalim yüksek.”

Tabii ki, drivatar YZ hiçbir şekilde yenilemeyecek kadar güçlü bir güç değil ancak zorluğun çok yüksek olduğu hakkındaki gönderilerin forumlarda çok fazla gönderi alması, yapay zeka kontrollü drivatar “beceri” dengesi ile ilgili sorunların çözülemediğinin bir göstergesi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol