Forza Horizon 5’in Grafikleri Nefes Kesecek

Digital Foundry'deki ekip, Forza Horizon 5'in teknik yönlerini ele aldı. Playground Games, yeni nesil konsollardan yararlanarak grafikleri zirveye taşıdı.

Forza Horizon 5‘in çıkışına çok az kaldı. Oyun, 9 Kasım 2021‘de PC, Xbox One ve Series X/S için piyasaya çıkacak. Bir süre önce, son derece gösterişli ve görsel olarak etkileyici bir oyunla karşı karşıya olacağımız açıkça ortaya çıkan, bununla ilgili materyalleri ve görüşleri yayınladık.

Digital Foundry’deki ekip, Forza Horizon 5’in ilk teknik analiziyle mutlu kalabalığa katıldı. Video, uzun süredir bildiğimiz her şeyi doğruladı; Seriye güç veren grafik motoru sayesinde, seride sağlam bir iyileştirme yapıldı. Artık daha parlak ve daha büyük konumlar, daha iyi parçacık efektleri ve aydınlatma olacak.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5’te Işın İzleme

Biraz hayal kırıklığı yaratabilecek tek yön, ışın izlemenin uygulanması oldu. Işın izleme, yalnızca arabaları yakından görmek için kullanılan Forzavista modunda mevcut olacak. Forzavista modunda oyun, donanımın maksimum görsel yeteneklerini ortaya çıkarabilecek ancak ışın izleme görüntü kalitesine çok az katkıda bulunacak ki, bize kıyaslamalarda bile fark edilmesi oldukça zor geldi.

Yine de Forza Horizon 5, bu yılın en iyi görünen oyunu ve genel olarak 9. nesil konsollar için kendinden emin bir şekilde rakipleriyle mücadele edebilecek. Playground Games’in başardığı şey gerçekten taktire şayan olmuş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol