Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fortnite’a 5. Sezonda Neler Eklendi?

Fortnite'ın 5. sezonunda pek çok önemli değişiklik söz konusu.

Fortnite’da 5. sezon nihayet geldi ve sunucular da açıldı. Aynı zamanda güncelleme notlarının yanı sıra yeni bölgeler, harita değişiklikleri, araçlar ve diğer özellikler de duyuruldu. Peki popüler battle royale oyununda yeni sezonda bizi neler bekliyor?

Oyunda en büyük değişiklikler haritada yaşandı. Oyunun bir bölgesine çöl iklimi getirilirken, aynı zamanda haritanın diğer kısımları da değişti ve Paradise Palms ile Lazy Links bölgeleri eklendi. Ayrıca haritada yine farklı kısımlarda yeni bölgeleri de gezdikçe göreceksiniz.

Aynı zamanda Shopping Cart’a eklenen yeni bir araç da var. All Terrain Kart adlı bu aracı dört kişi kullanmak mümkün ve drift yaptıktan sonra hızlanma alıyor ve yolcular da geriye yaslanarak daha yüksek mesafelere atlayabiliyor. Tavanında ise Bounce Pad kısmı mevcut.

Oyuna yeni sezonla birlikte çeşitli challenge ve görevler de eklendi. Epic Games’e göre bunlar tek bir sezonla kısıtlı olmayacak ve gelişiminizi kendi hızınıza göre sürdürebileceksiniz. Kesin olmasa da muhtemelen artık Battle Pass aşamaları bir sonraki sezonlara da taşınacak.

Ayrıca oyun sonu fırtına daireleri de bir nebze değişti ve artık haritada gizemli yeni Riftler açılıyor. Bu riftler bir nevi ışınlanma sağlıyor ve sizi haritanın farklı kısımlarına gönderiyor.

Silahlarda da çeşitli değişiklikler söz konusu. Pompalı tüfekler değişirken, toplam kaç saçmanın rakiplerinize isabet ettiğini görebileceksiniz. Ayrıca saçmaların yayılması da artık daha az rastgele olacak. SMG tüfeklerin de verdikleri hasarlarla oynandı.

Fortnite yeni sezona iddialı girerken, bakalım ilerleyen dönemlerde neler göreceğiz?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>