Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fortnite, Xbox Cloud Sayesinde iOS’a Geri Döndü!

Android ve PC oyuncularının da abone olması gerekmeyecek.

Apple cihazlarında Fortnite oynamayı kolaylaştıran tek kişi NVIDIA değil. Microsoft, Epic Games’in oyununu abonelik gerektirmeden Xbox Cloud Gaming’de ücretsiz oynanabilir hale getirmek için Epic Games ile ortaklık kurdu.

Xbox Cloud Gaming servisinin etkin olduğu 26 ülkeden birinde bir Microsoft hesabınız olduğu sürece, Fortnite’ı iPhone, iPad, Android cihaz veya Windows PC’deki web tarayıcısı aracılığıyla oynayabileceksiniz. Hizmet henüz Türkiye’de mevcut değil ancak VPN aracılığıyla hizmetten faydalanabileceğini belirtelim. Tabii VPN etkisiyle de yavaşlık yaşayacağınız için güçlü bir internete ihtiyacınız olacak.

Fortnite Artık iOS Cihazlarda Oynanabilir Olacak

Fortnite
Epic Games’in Battle Royale oyunu yeniden iOS’ta.

Fortnite Xbox Cloud Gaming sürümü hem denetleyicileri hem de dokunmayı destekleyecek. Kreatif Mod’da tamamen ücretsiz olacak ancak Dünyayı Kurtar hikayesindeki kötü adamlar ile savaşmak istiyorsanız ödeme yapmanız gerekecek. Bunun yanı sıra Microsoft, diğer oynaması ücretsiz oyunları da Xbox Cloud Gaming’e “getirmeye çalışacağını” söyledi.

Microsoft ayrıca Apple’a kin beslemeye hevesli; Windows yaratıcısı, Apple’ın uygulama içi ödemeler ve bulut oyun uygulamaları üzerindeki kısıtlamalar yoluyla rekabeti boğduğunu öne sürerek Epic’in antitröst savaşını destekledi. Ücretsiz Fortnite desteği; Microsoft, Epic ve oyuncular için bu sıkıntılı süreci yumuşatırken Apple’ın bu süreçte nasıl bir politika izleyeceğini görmek ilginç olacak.

Xbox Cloud Gaming, geçtiğimiz aylarda oyunlar için önemli performans iyileştirmeleri ve artırılmış yanıt süresi sağlayan Apple iOS cihazları için bir güncelleme almıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.