Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.9

Kullanıcı

Fortnite Ve Twitch’in Popülaritesi Düşüyor!

Fortnite kan kaybediyor.

Bir tarafta en çok oynanan oyunlardan birisi olan Fortnite, diğer tarafta ise yayıncıların ilk adresi olan Twitch son yıllarda en yüksek kullanıcı sayılarına ulaştı. Günümüzde milyonlara hitap eden bu iki isim artık popülaritesini kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Ürdün’de yasaklanma haberi ile gündeme gelen Fortnite oyuncu kaybetmeye başladı. 2018’de en çok gelir elde eden ücretsiz oyun olarak büyük bir başarı elde eden yapım bu yıl o kadar yüksek gelirler elde edemedi. Bugün Altchar’ın haberi ile gündeme gelen Fortnite ve Twitch, yapılan habere göre rakiplerine göre popülaritelerini kaybetmeye başlamışlar.

Forntite ve Twitch 2019 yılına girmemiz ile önceki seneler ile karşılaştırıldığında daha az oyuncu ve kullanıcıya sahiplermiş. League of Legends, uzun süredir Twitch’te izleyici sayısı ile zirvede yer alıyordu. Fortnite 2018’de son derece başarılı bir şekilde patladı ve zirveye yerleşti. Battle royale türünün en iyi oyunu olarak ifade edilen Fortnite, Twitch üzerinde yapılan yayınlar ile kısa sürede milyonlara ulaştı.

DLive gibi yeni bir platformun çıkması ile bazı yayıncılar Twitch üzerinden ayrılırken beraberinde izleyicilerinin de büyük bir bölümünü götürmüşler. Forntite ve Twitch günümüzde milyonlara hizmet vermeye devam ederken, önceki yıllara göre güç kaybetmişler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol