Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fortnite Sunucuları, Uzun Süreli Kesintinin Ardından Yeniden Açıldı

Dünyanın en popüler oyunlarından Fortnite'ın sunucuları çöktü. Çarşamba günü (dün) öğleden sonra başlayan erişim sorununa hızlı bir şekilde müdahale eden Epic Games, sunucuların yeniden aktif hale geldiğini açıkladı.

Battle royale türünün klasiklerinden Fortnite, büyük bir kesinti ile karşı karşıya kaldı. Oyunun sunucuları, dün öğleden sonra çöktü. Fortnite’taki erişim sorunları giriş ve eşleştirme hatalarıyla başladı. Konuya dair resmi Twitter hesabından oyuncuları bilgilendiren Epic Games, kesintiye neden olan problemin araştırıldığını belirtti.

Bu paylaşımdan iki saat sonra yeni bir açıklama daha yapan şirket, Fortnite sunucularının tamamen kapandığını ve oyuna giriş yapılamadığını bildirdi. Fortnite’ı tekrar çevrimiçi hale getirecek bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyleyen Epic, yeni bir gelişme yaşanması halinde oyuncuları bilgilendireceğini aktardı.

Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi oyunlarından Fortnite, bu gibi kesintilere çok nadir maruz kalıyor. Sorunun kaynağı resmi olarak açıklanmasa da, Epic’ten gelen son açıklama kesintinin çözüldüğü yönünde oldu. Türkiye saati ile sabaha karşı 03:00’da bir güncelleme paylaşan Amerikalı şirket, Fortnite sunucularının yeniden aktif hale geldiğini ve oyuna giriş yapılabileceğini açıkladı.

Oyunculara anlayışları için teşekkür eden Epic, önümüzdeki hafta içinde kesintiyi telafi edeceklerini aktardı. Şirket, oyuncuların kayıp zamanlarını çeşitli öğeler veya belirli miktarda oyuniçi para birimi dağıtarak telafi edebilir. Konuya dair yeni bir gelişme yaşanması halinde sizleri bilgilendireceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.