Fortnite Çin Sunucularını Kapattı

Epic Games daha önceden de açıkladığı gibi Fortnite oyununu Çin’de kapattı.

Bu ayın başında Epic Games, Pekin yönetiminin baskıları nedeniyle Fortnite oyununu Çin’de kapatacağını açıklamıştı. Fortnite’ın mobil sürümü Çin’de bir test altyapısı ile kullanıma sürülmüştü. Bu sürüm asla tam olarak kullanıcılara sunulmadı. Çin yöneticileri özellikle son dönemlerde yeni oyunlar için lisans verme işlemini zorlaştırdığı için ülkede aktif olarak oyunları bulunan üreticiler de zor duruma düşmüştü.

Bugün itibariyle Fortnite Çin sunucuları kapatıldı. Çin’deki kullanıcılar artık Fortnite oyununu oynayamıyor.

Fortnite Çin Sunucuları

Fortnite Çin Sunucuları Kapanmasıyla Oyun Ülke Pazarından Çekildi

Aslında 1 Kasım 2021 tarihi itibariyle Çin’de hiçbir yeni kullanıcı Fortnite oyununa kayıt olamamış ve oyunu indirememişti. 15 Kasım tarihi itibariyle de oyun sunucuları resmen kapatıldığı açıklandı. Oyuna bugün itibariyle herhangi bir şekilde giriş yapabilmek mümkün değil. Epic Games Fortnite Çin sunucularının kapatılması hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da Epic Games’in bu kararında Çin Yönetiminin son dönemde uygulamaya soktuğu yeni yaptırımların etkili olduğu söyleniyor.

fortnite cin sunucularini kapatti 3

Çin Yönetimi geçtiğimiz günlerde 18 yaşından küçük çocukların oyun oynama saatlerini kısıtlamış ve haftada sadece üç saat boyunca oyun oynamalarına izin veren yeni bir düzenlemeyi uygulamaya koymuştu. Çin Yönetimi ayrıca bu kararın ardından ülkede varlık gösteren oyunların lisanslarını yeniden incelemeye almış ve yeni lisans verme işlemlerini ise sonlandırmıştı. Çin’in bu tutumu pek çok kişi tarafından eleştiriliyor olsa da görünüşe göre Çin bu kararlarından dönme niyeti içinde değil.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol