Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Formula 2 Pilotundan Warzone Yayını Sırasında Irkçı Hareket

Formula 2 yarışmacısı ve Red Bull'un F1 takımının yedek pilotu Juri Vips, ırkçı söylemlerde bulundu. Kendisinin tüm çalışmaları askıya alındı.

Formula 2 yarış pilotu Juri Vips, Twitch’teki Call of Duty Warzone canlı yayını sırasında cinsiyetçi bir tavırda bulundu. Bu hareketinden sonra pilot, Red Bull tarafından askıya alındı. Olay, Red Bull genç takım sürücüsü Liam Lawson ile bir yayın oturumu yapıldığı sırada gerçekleşti. Warzone Yayınını izleyen yarış tutkunlarının yanı sıra söylenen şeyler Lawson’ın da anında tepki vermesine sebep oldu.

Bundan önce Vips, Lawson tarafından kendisine sunulan pembe bir Red Bull şapkasını takmayı reddederek bunu gay olarak nitelendirmişti. Vips’in davranışlarını fark edenler sadece Lawson ve Twitch izleyicileri değildi. Video ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Red Bull, sürücünün çalışmalarının askıya alındığını bildiren bir yazı yayınladı.

Warzone Yayınında Siyahilere Irkçı Bir Söylem Yapıldı

Warzone

Ekip, “Red Bull Racing, olayla ilgili tam bir soruşturma yapılıncaya kadar, genç sürücü Juri Vips’i tüm takım görevlerinden askıya aldı. Bir kuruluş olarak her türlü kötü sözleri kınıyoruz ve kuruluşumuz içinde ırkçı dil veya davranışa sıfır tolerans politikamız var.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Vips Instagram’daki bir gönderide davranışı için özür diledi.

F2, dünyanın en prestijli yarış ligi olan Formula 1’in bir alt kademesi. Ayrıca Vips 1. seviyeye yükselmeye de oldukça yakın. Red Bull, Vips planlananları açıklamadı ancak birçok şey kaybedeceği şimdiden belli. 2020’de Nascar Cup pilotu Kyle Larson; ırkçılık yaptığı için Chip Ganassi Racing tarafından kovulmuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.