Final Fantasy XVI Beklenilenden Daha Erken Gelebilir

Square Enix tarafından geliştirilen Final Fantasy XVI beklenilenden daha erken bir zamanda çıkış yapabilir.

Oyun dünyasının yakından takip ettiği ve tanıdığı isimlerden biri olan Jason Schreier, geçtiğimiz günlerde duyurulan Final Fantasy XVI‘nın çıkış tarihinin beklenilenden daha erken gelebileceğini iddia ediyor. Screier’a göre oyun 4 yıldır geliştirme aşamasında ve yakında oyuncuların karşısına çıkabilir.

Final Fantasy serisinin geliştiricisi olan Square Enix geçtiğimiz günlerde popüler RPG oyununun bir sonraki oyunu olacak olan Final Fantasy XVI’yı resmi olarak duyurmuştu. Ancak Square Enix oyunun çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı, bu da oyunun ne zaman elimize ulaşacağını bilmediğimiz anlamına geliyordu. Şimdi ise bir söylenti oyunun aslında uzun zamandır geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor.

Bloomberg çalışanı ve oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Jason Schreier en son katıldığı Triple Kick podcast’in de oyun hakkında birkaç bilgi verdi ve oyunun aslında 4 yıl gibi bir süredir geliştirme aşamasında olduğunu ve oyuncuların beklediğinden daha erken ellerine ulaşacağından bahsetti.

Oyun her ne kadar 4 yıldır geliştiriliyor olsa da bizim tahminimiz oyunun 2021 yılının sonlarında veya 2022 yılının başlarında geleceği yönünde. Final Fantasy XVI, PlayStation 5’e özel olarak çıkacak ve daha sonra Sony ile anlaşma sona erdiğinde PC ve Xbox Series X’e gelecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol