Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy XIV Stormblood DLC’si Yenilikler Getirecek

Final Fantasy XIV, alacağı Stormblood DLC'si ile Square Enix'in yeni sunucularının verimini artıracak.

Square Enix tarafından geliştirilen Final Fantasy serisinin 14. oyunu, yakın zamanda alacağı Stormblood DLC’si ile pek çok yeni özelliğe kavuşacak. Geliştirici ekibin yönetmeni Naoki Yoshida’nın aktardığı bilgiye göre, oyunun Kuzey Amerika sunucuları yeniden konumlandırılacak ve çevrimiçi modda dünya çapındaki bütün oyuncularla karşı karşıya gelmek mümkün olacak.

Square Enix’in Japonya dışındaki ilk sunucusu olan Kuzey Amerika sunucuları, firmanın baş etmekte zorlandığı çeşitli stres koşullarıyla yüz yüze gelmişti. Sunucunun fiziksel yeterliliği, taşımak zorunda olduğu gerilimin altından kalkamamıştı. Bunun üzerinde yeni bir merkeze taşınma hedefi olan Square Enix, Kuzey Amerika sunucularının yerini değiştirmeye karar verdi. Oyunun dünya çapındaki bütün katılımcılar tarafından etkileşimli şekilde oynanabilmesi için daha kapsamlı bir merkeze yerleşme kararı alan firma, fiziksel gelişimlerini oyuna ekleyecekleri yeni modlarla destekleyecek.

Yüksek gerilimi kaldırabilecek bir sunucuya taşınmaları, oyuna yeni özellikler de ekleyecek. Envanter kapasitesinde artış, dünya çapında oyuncularla eşleşme imkanı ve oyuna eklenecek yeni alanlar için daha fazla depolama imkanının bulunması yeni özelliklerden en önemlileri olacak.

Yenilikler hakkındaki notların detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sunucu değişikliğinin ardından, Stormblood DLC’si saydığımız yeni özellikleri Final Fantasy XIV’e ekleyecek. Stormblood’ın Steam sayfasına gitmek için buraya tıklamanız yeterli. DLC’nin yayınlanmış bir fragmanı da bulunuyor. Aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.