Final Fantasy VII Remake’in Steam’e Geleceği Kesinleşti

Final Fantasy VII Remake'in PC sürümünün Epic Games Store için yalnızca geçici şekilde özel olduğu ve oyunun gelecekte Steam'e de geleceği ortaya çıktı.

Birkaç gün önce, en ünlü jRPG oyunlarından birinin yenilenmiş bir sürümü olan Final Fantasy VII Remake: Intergrade‘in PC versiyonu piyasaya çıktı. PC sürümü yalnızca Epic Games Store‘da mevcut ancak bunun yalnızca geçici bir münhasırlık anlaşması olduğunu ve gelecekte oyunun Steam’de de mevcut olacağını öğrendik.

Bu bilginin kaynağı, Steam veri tabanında Final Fantasy VII Remake: Intergrade‘den bilgiler içeren sayfaların bulunması oldu. Ayrıca Epic Games Store’dan gelen sürümde Steamworks adında bir dizine sahip. Yani her şey, yeniden yapılanmanın Valve’in platformuna da geleceğinin bir kanıtı ve tek açık soru, EGS’nin münhasırlık süresinin bir yıl mı yoksa daha kısa mı olacağı?

Final Fantasy VII Remake PC Sürümü Sorunlu Çıktı

Final Fantasy VII Remake

PC oyuncuları oyunun bilgisayar sürümü için oldukça fazla bekledi ancak ne yazık ki lansman oyuncuların beklentilerini karşılamaya yetmedi. Oyun bir yeniden yapım olmasına rağmen 60 dolar fiyat etiketiyle çıkış yaptı. Ülkemiz için 700 TL olduğunun da altını çizelim. Birçok kişi tam fiyata rağmen oyunun teknik sıkıntılarından fazlasıyla şikayetçi.

Oyunun bilgisayar sürümünün sadece kötü bir port olduğu ortaya çıktı ve oyunda büyük FPS düşüşü sorunlarının yaşandığı paylaşıldı. Final Fantasy VII Remake, 10 Nisan 2020’de PlayStation 4’te piyasaya sürüldü ve on dört ay sonra PlayStation 5 sürümü yayınlandı. Oyun bu yıl 16 Aralık’ta PC’ye çıktı. Bakalım yukarıda bahsettiğimiz sorunlar ne zaman çözülecek?

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol