Final Fantasy 7 Remake Intergrade PC’de Denuvo Yok

Final Fantasy 7 Remake Intergrade'in PC versiyonunda Denuvo olmadığını öğrendik. Ayrıca oyunub PC sürümü, özel herhangi bir ek ayara sahip olmadan basit bir port.

Square Enix, Final Fantasy 7 Remake Intergrade‘i PC’de piyasaya sürdü ve şaşırtıcı bir şekilde oyun, Denuvo kurcalamaya karşı koruma teknolojisine sahip değil. Square Enix’in en yeni oyunlarının neredeyse tamamı Denuvo’yu kullandığından bu hoş bir sürpriz.

Şimdi bu güzel bir haber olsa da, Final Fantasy 7 Remake Intergrade PC versiyonu sadece bir konsol portundan ibaret gibi. Oyun, bugüne kadar bir PC oyununda gördüğümüz en basit grafik ayarlarından bazılarına sahip. Cidden, FF7 Remake bir amiral gemisi oyunu ve Square Enix PC versiyonunu o kadar kötü tasarlamış ki, gerçekten şaşırdık.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade 700 TL’den Çıktı

Final Fantasy 7 Remake Intergrade

Karşılaştırma amacıyla Final Fantasy XV, ÇOK daha fazla grafik ayarına sahipti ve NVIDIA’nın DLSS teknolojisin destekliyordu. Hatta FF XV’te bir performans kıyaslama aracı bile vardı. Çok önemli bir Final Fantasy oyununun PC’ye hiç önem gösterilmeden çıkış yapması oyuncular arasında şaşkınlık yarattı.

Şimdi Square Enix’in Final Fantasy 7 Remake Intergrade‘te neden bu konuya önem vermediğini bilmiyoruz. Özellikle oyunun 80 Euro fiyatıyla çıkış yaptığının da altını çizmek isterim. Ülkemizdeki dolar kurunun da etkisiyle oyunun Türkiye satış fiyatı 699 TL olarak açıklandı. Oyunu satın almak isterseniz, Epic Games Store‘dan alabilirsiniz.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade

Bazı erken raporlara göre, oyun çeşitli PC sistemlerinde 60 FPS sınırına sahip değil. Ayrıca, oyunda seçeneklere uygun olarak klavye ve fare simgeleri eklenmiş ancak, bazı teknik sorunlar olduğu da gelen bilgiler arasında. Henüz bizim Final Fantasy 7 Remake Intergrade’i inceleme şansımız olmadı.

Yakında yayınlayacağımız incelememiz ve daha fazla haber için bizi takip edin!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol